Penaltılarda Demba Ba'ya ne dedi?

Slaven Bilic, Liverpool maçındaki penaltılardan önce Demba Ba ile arasında geçen diyaloğu anlattı.

FUTBOL 01.03.2015 - 15:15 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş, Teknik Direktörü Slaven Blic, Liverpool maçına dair bazı bilinmeyen gerçekleri açıkladı, Siyah Beyazlılar'ın rotasıyla ilgili bilgi verdi. Hırvat Jutarnji gazetesine konuşan Bilic, "Tarihi bir zafer elde ettik. Liverpool sadece bu maçın favorisi değil, tüm Avrupa Ligi'nin de favorisiydi. Bu benim de kariyerimin de en büyük zaferiydi. İkinci yarı üstünlüğü ele geçirdik ve bir trans halinde oynuyorduk. Taraftarın da desteğiyle gaza basıyorduk. Uzatmalarda rakibi yıkacağımızdan emindim ama penaltıya gitti" dedi.

Seri penaltı atışlarına geçilmeden takımın yıldızı Demba Ba ile arasında geçen diyaloğu paylaşan Bilic, "Demba Ba yanıma geldi ve beşinci penaltıyı atmak istediğini söyledi. Ancak ben kabul etmedim ve en iyi penaltıcımızın ilk penaltıyı atması gerektiğini söyledim. Bunun bizim için ne kadar önemli olduğunu anlattım" diye konuştu.

Penaltıyı kaçıran, vatandaşı Dejan Lovren'i teselli etmesi ile ilgili de konuşan Hırvat çalıştırıcı şunları söyledi: "Gidip sahada ona sarıldım ve 'başını dik tut' dedim. Basın toplantısından sonra da soyunma odasına gidip oyuncuları ziyaret etmek istedim ancak otobüse gitmişlerdi. Bu yüzden orada sadece Brendan Rodgers ile konuşabildim. Bizi sergilediğimiz futboldan dolayı kutladı".   

(Milliyet)