BEŞİKTAŞ nedense maçların ilk 15-20 dakikalık bölümünde etkili olamıyor. Dün de maça iyi başlayan konuk Antalya oldu. Dakikalar ilerledikçe etkinliğini arttıran siyah-beyazlılar hakimiyeti eline geçirse de önceki haftalardaki üretkenliğinden uzaktı. Oğuzhan’ın bireysel becerisi ile önce rakibini eksiltip ardından Sosa ile 2’ye 1 yapıp attığı gol çok klastı. İlk yarıda kerim Frei’ın top kayıpları ve yine Quaresma’nın taç çizgisinde kalması da Beşiktaş’ın oyununu olumsuz etkileyen faktörlerdi.
2. yarıda daha kararlı bir Beşiktaş gördük. Özellikle top rakipte iken sahayı daha iyi parselleyen ve iyi baskı yapan Beşiktaş, maçı kopartacak 2. gole de 2 kez Gomez ile yaklaştı. Gomez son 3 maçta o kadar çok gol kaçırdı ki bunların yarısını atmış olsa 30 gol barajına çoktan dayanmıştı. Ancak genel anlamda Beşiktaş’ta dün ofansif alandaki aksiyonlar siyah-beyazlıların genel çizgisinin gerisindeydi. 
 
GEREKSİZ FAULLER YAPTI!
 
QUARESMA’NIN yerine oyuna giren Olcay’ın ve maç boyunca etkisiz kalan Kerim’in olumsuz görüntüleri de Beşiktaş’ın hücum etkinliğini azaltan faktörlerdi. Sanıyorum Şenol Güneş, Quaresma’yı sarı kartı olduğu için oyundan aldı. Ancak maç sonunda “Keşke Kerim’i çıkartsaydım” diye düşünmüştür. 
 
İSMAİL, Oğuzhan, zaman zaman Sosa ve savunmada Necip ve Marcelo, Beşiktaş’ın iyileriydi. Necip dikkatliydi ve kritik hamleler yaptı. Ama bazı poziyonlarda bölgesini terk edip orta alana çıkarak gereksiz fauller yapıyor. Oyuna son 20 dakika giren Tolgay orta alanı toparladı ve pas trafiğini iyi organize etti. Atiba ise Beşiktaş’ın vazgeçilmezi olduğunu dünkü oyunu ile bir kez daha ispat etti. Kaleci Boyko’ya ise fazla iş düşmedi. 
 
KABUL etmek gerekir ki Antalya da  Eto’o ve Makoun önderliğinde zaman zaman iyi işler yaptı. Özellikle Eto’o’nun delici pasları zaman zaman Beşiktaş savunmasını zorladı.
 
Penaltı yasak mı?
 
SALI günü Trabzonspor maçının ardından dün de Hüseyin Göçek’in Beşiktaş lehine 2 penaltıyı es geçmesi düşündürücü. Atiba’nın formasından çekilmesi ve Diego’nun elle oynaması açık birer penaltı olmasına rağmen Göçek bu 2 pozisyonda da oyunu devam ettirdi. Ayrıca Necip’in Eto’o’ya yaptığı hareket de penaltı. 
 
Milli ara Beşiktaş’a iyi gelecek. Takımda yorgunluk göze çarpıyor. Ayrıca Töre de bu süreçte sakatlıktan kurtulacaktır.