Pedro Franco Neden Oynamıyor?

Usta spor yorumcusu Sabri Ugan Beşiktaş gündemini KartalBakışı`na değerlendirdi.

ÖZEL 19.08.2015 - 11:56 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Usta spor yorumcusu Sabri Ugan Beşiktaş gündemini KartalBakışı`na değerlendirdi.


*Beşiktaş, Akhisar maçının genel bir değerlendirmesi ?


-Çok zevkli bir maçtı. Hiç bitmesin dediğim ve bitmesini istemediğim bir maç oldu. Kesinlikle çok güzeldi, keşke hiç bitmeseydi.
Savunma sorunu yaşandığı yönünde eleştiriler alıyordu,siz buna katılıyor musunuz?-Sezon başından beri Beşiktaş'ın savunma anlayışından sorunlaryaşayacağını söylemiştşim. Escude - Sivok ikilisi iyi bir formyakalayıp, iyi bir görüntü çizmişlerdi. Ancak Sivok sakatlandığınıdansonra bu defans kurgusu sona erdi. Serdar'ın yeterli olduğunu açıkcasıdüşünmüyorum, o konuda biraz sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ortasahada top kapmak için çalışan sadece Veli Kavlak olduğu için Akhisarorta sahada daha etkili oldu ve Beşiktaş savunma anlamında hatalar yaptıdiyebiliriz. Öte yandan şuna da değinmek istiyorum, Oğuzhan'ın varlığıtakıma ekstra bir güç getiriyor. Gökhan Töre'nin bu maçta diğerperformanslarına göre düşüş yaşaması da sorun oldu. Genel olarak Atibave Fernandes'in form durumu Beşiktaş'ı direkt olarak etkiliyor.Beşiktaş'da asıl önemli olan santrfor bitiriciliği. Beşiktaş'ın pozisyonüretmesinde Almeida,Mustafa, Öme kim varsa, sonuca gitmesi gerekiyor.

*Seyircicezaları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?


Beşiktaş böyle bir ceza aldı. Butakıma, futbolculara yansıdı. Başka ceza düşünelemez mi? Bu cezanın dünyada karşılığı yok. Yerine natif henüz yok.Türkiye'de en azından kadın ve çocuklar cezalarla maç izleyebiliyor.Ancak Türkiye'de diğer ülkelere baktığımız zaman daha çok seyircisizoynama cezası verildiğini görüyoruz. Bana göre hoş bir ceza değil.


 Olcay Şahan'ıkullanıp, Kerim Frei kullanmadığı için veya formsuz oyuncuları oynattığıyönünde eleştiriler alıyor? -Biliç'in takımı tanıması gerekiyor. Biliç'i eleştirmek yada bir şeylerkonuşmak için biraz daha zaman ihtiyacımız var. Ancak şunu diyebilirimki, Prens olarak adlandırılan Pedro Franco neden oynamıyor? SakatlananTomas Sivok'un yerine tandeme neden giremiyor? Belki bunu sorabilirim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@