Pazar akşamı taraftar konuşacak!

Lyon rövanşında tahriklere rağmen iyi bir sınav veren Beşiktaşlı taraftarlar derbide de sadece takımlarını destekleyecek. Son dakikaya kadar susmayacak olan siyah-beyazlılar özel bir koreografiye de imza atacak.

FUTBOL 05.05.2017 - 07:58 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Süper Lig’de sezonun son derbisini Fenerbahçe ile oynayacak olan Beşiktaş’ta, siyah-beyazlı taraftarların dev maça özel olarak hazırlandıkları ortaya çıktı. Lyon maçında çok iyi şekilde organize olarak tahriklere rağmen herhangi bir taşkınlık çıkmasına izin vermeyen Beşiktaş tribünleri, derbide de sadece takımlarına destek olacak.
 
Fenerbahçe ile Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan derbide saha içerisindeki olaylara sinirlenerek takıma yeteri kadar destek olmadıklarını düşünen Beşiktaş taraftarları, sosyal medya hesaplarında sadece oyuna motive olacaklarını ve maç boyunca susmayacaklarını dile getirdiler. Çeşitli pankartlar ve görsel şov hazırlıkları içerisinde olan siyah-beyazlı taraftarlar karşılaşmadan saatler öncesinde Beşiktaş’ta toplanacak. 
 
Siyah-beyazlı taraftarların maçta skor ne olursa olsun 90 dakika bitmeden takıma olan desteklerini kesmeyeceklerini kendi aralarında dile getirirken, rakip oyuncuları kızdırarak motive edebilecek tezahüratlardan ise uzak durmaya çalışacakları ifade edildi. Beşiktaşlı taraftarların maçtan önce şampiyonluk temalı özel bir koreografiye imza atacakları da kaydedildi.
 
4490 güvenlik
Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında pazar günü Vodafone Arena’da oynanacak derbinin güvenlik toplantısı dün İstanbul Valiliği’nde gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında yapılan toplantıda Beşiktaş’ı Hakan Özköse, Fenerbahçe’yi Metin Doğan temsil etti.
 
Derbide 1500’ü çevik kuvvet, 710’u polis ve 2280’i özel güvenlik olmak üzere toplam 4490 güvenlik mensubu görev yapacak. 

Kaynak: Milliyet

Gelişmelerden Haberdar Olun

@