Beşiktaş'ın eski futbolcusu Pascal Nouma, siyah-beyazlı formayı giydiği dönemde yaptığı tombala hareketinin en büyük pişmanlığı olduğunu söyledi.

Bir dönem Beşiktaş'ta forma giyen ve oynadığı futbolla siyah-beyazlı taraftarların gönlünde taht kuran Pascal Nouma, Hürriyet gazetesine açıklamalarda bulundu. Nouma,Fenerbahçe maçında attığı golden sonra elini şortunun içine sokarak yaptığı tombala hareketinin en büyük pişmanlığı olduğunu söyledi.

"ASLA KANSERİ KABUL ETMEDİM"

2003'te yakalandığınız kanser hastalığı için konuşan Pascal, "Asla kanseri kabul etmedim. Grip gibi düşündüm. Doktora "S..... git" dedim. Beni kobay olarak kullanmak istiyorsan kullan ama ben hasta değilim" dedim. Ama boynumdaki kist kötü huyluydu ve sekiz ay boyunca kemoterapi gördüm." dedi.

 

"SİYAH DOĞDUM SİYAH ÖLECEĞİM"

"Siyah doğdum, siyah öleceğim." diyen eski Beşiktaşlı, "Bu yüzden de ömrüm boyunca kavga ettim ve savaş verdim. Paris Saint-Germain'de futbol oynarken bile taraftarların ırkçı davranışlarıyla karşılaştım. Mesela dazlaklar vardı. Ben beyaz arkadaşıma göre o gün daha iyi oynasam bile takım kaybederse ben laf işitirdim. Yıllarca çabalarsın ama bir noktaya geldikten sonra belli bir başarıya ulaşınca insanlar sizi kabul ediyor. Her gün idmana "Birinci ben olmalıyım" diye giderdim. Rengimle ilgili sıkıntıyı sadece Türkiye'de yaşamadım." ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Besar Gudjufi'ye profesyonel sözleşme Beşiktaş'tan Besar Gudjufi'ye profesyonel sözleşme

"EN BÜYÜK PİŞMANLIĞIM TOMBALA HAREKETİ"

Sahadaki agresif tavırlarından bahseden Pascal, "Eskiden düşünmeden hareket eder ve sinirime hâkim olamazdım. Önce tepki verirdim. Sonra "yaptığım yanlış oldu" derdim. Şimdi önce düşünüyor sonra hareket ediyorum. Ve kavga istemiyorum. Adaletsizlik beni çileden çıkarıyor. Bir de etraftaki arkadaşlarıma ya da kadınlara kötü davranılması. Futbolkariyerimde yaşadığım en büyük pişmanlık tombala hareketiydi. O anın yaşanmaması için maçtan önce elimi keserdim! Aradan yıllar geçti ama hâlâ suçlu hissediyorum. O hareket benim futbola bakışımı bitirdi. Yedi ay ceza aldım. Depresyona girdim. Aklım hepBeşiktaş'taydı. Uzun süre depresyonu atlatamadım. Bir kulübe tekrar dönmek büyük olaydır. Bunu sağlamışken yaşadıklarım beni mental olarak bitirdi. Şu an odağım oğlumun iyi bir futbolcu olup Beşiktaş'ta oynaması.