Ev sahibi O.Lyon dün gece stadında tarihine geçen bir "ayıp şöleni" yaşatırken rövanşı kendisine hiç de umut vermeyecek bir galibiyet ile kapattı!

Tribünleri basan maskelileri saklayanlar saha içine piknik yapmaya inmeyenlere mani olamadılar!Her konuda çok hassas olan UEFA ise bu duruşuyla şu ana kadar yanlı davranıyor .Orada bulanan Beşiktaş ve taraftarlarını sağ salim korumak kollamak görevi ve sorumluluğu Fransa'ya aittir .Bu kadar net bir durum söz konusu iken tribünlerde adam döven maskeliler karşısında suskun kalmak ve sahaya dolan belki de canını kurtarmak için panik yapanların oyuna olan müdahalelerinin sırrını açıklayamazlar. Ancak herkes gördü ki kimse Eifel kulesini ziyaret edip orada piknik için bulunmuyordu!

Bu pişkinlik karşısında şu ana kadar UEFA yansız ve beklenen duruşunu sergilemiş değildir! .Avrupanın göbeğinde özgürlükten ödün vermeyen ve 1789 Fransız ihtilali  ile övünen özgürlük savaşçıları bu kez Lyon için yeni yöntemlerini ortaya koymuşlardır !.Hatta daha  da ileri giderek rövanş için yeni senaryolar planladıklarını görüyoruz!Pes doğrusu !

Beşiktaş son 70 saniyede 3 puanı kaçırırken ne kadar hatalar yaptıysa Fransa ve hatta UEFA da aynı izdüşümle işi çözümsüzlük ve yandaşlığa sürüklemekte geri kalmamışlardır..

Beşiktaş ilk yarıda oyunda tek hakim olan ve rakibini sahada kilitleyen takımdı.Atılan golün dışında rakibine üstünlük kuran Beşiktaştı .İleride baskı uyguladıkları için.eksik kadrolu da olsa daraltılan alanda iyi işler yaptılar .Bu doğruydu ancak ikinci yarıda kendi tarzının dışında gereksiz olmayan tedbirli düşünce atağa çıkarken aşırı top kaybına neden olurken Talisca ,Babel ,Oğuzhan oyundan düştüler .Mitroviç ise kendine bahşedilen bu formanın futbolcusu olmadığını bir kez daha kanıtlarken takıma hiç bir katkısı olmayan, adeta oyunu izleyenlerin arasındaydı!Şenol Güneş Necip'i hiç de düşünmediği yer için zorunlu   oyuna alırken..takımın top tutamaması sonucu geriye yaslanmasını engelleyemedi!Bunun nedeni aşırı yorgunluk idi.Sahanın en başarılı kişisi İspanyol hakem olurken bir kaleci için en anlamsız ve alakasız işi yapan Fabri ise rövanşı tehlikeye soktu.!.Bu gereksizliği yaparken çok önemli bir değer olan Atiba'nın pas şiddeti ve zamanlamasını ayarlayamadığı anlamsız  geri pasında topa koşan üç Lyonlu futbolcu karşısında panik yapan ve vaz geçemediği çalım sevdasından yenik düşen Fabrinin icadı ile gecemiz zindan oldu!.

Hepimizin Dünyasın karartan bu gereksizlik olsa da Futbol da bunlar var ve bu nedenle de adı "hatalar oyunu"dur..Sahanın en başarılı oyuncusu atak ve savunmada etkili Marcello'nun gördüğü kart nedeniyle rövanştaki yokluğu şimdiden en önemli sorundur.

Beşiktaş'ın bu turu atlaması için şansı devam etmekte olup alınan sonuç şansını tehlikeye sokmuş değildir .Fakat kadro sıkıntısını .ve özellikle Marcellonun yokluğunu iyi örtecek bir yapıya ihtiyaç vardır.Ayrıca şu da önemlidir .Gol yemeden tek gol yetecek ve seyircimiz de onların ayıbına centilmence duruş sergileyerek bileti kesecektir.Bu zorluğumuz vardır...

Baş öğretmen ve öğrencileri bunu başarırlarsa tarihe geçeceklerdir.Ayrıca bizim adımıza futbo dünyasına çok önemli bir ders vermiş olacaklardır.Bu bir talih kuşu olup her zaman omuzumuza konmayacak önemli şansımızdır.

Eğer başarırlarsa futbolcularımız İstanbul'un sesini  bir kez daha duyurup özürlerini de  dilemiş sayılacaklardır!Bu benim herkes gibi heyecan duyduğum umuttur.Haydi şimdiden rast gele..!