"Konuşmak için daha çok erken" diyen Özyalçın, şöyle devam etti: G.Saray 2. Başkanı Cengiz Özyalçın şampiyonluk yarışında Beşiktaş'a da mesaj gönderdi. "Beşiktaş bizim kardeş kulüp. Fenerbahçe bizim her zaman dostumuz. Fenerbahçe bizim için kalıcı, dostluğumuz ömür boyu sürecek. Türkiye Cumhuriyeti'nin var olduğu sürece devam edecek bir dostluğumuz var. Sahada her şey olabilir. Sahada olan şeyler sporun getirdiği şeyler ve hareketler. O sahada kalacak ama dışarıda dostluklarımız kardeşliklerimiz baki olacak."

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler nedeniyle üzgün olduklarını vurgulayan Özyalçın, böylesi günlerde kardeşlik ve dostluğun pekiştiğini dile getirdi.


"Galatasaray'ın puan olarak büyük bir sorunu yok. Hoş olmayan bir yerde, bu yadsınılamaz. Ancak bir Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde her zaman güçlü kazanmaz. Ben bu maçta kazanmayı isterim. Onun ötesinde birlik ve beraberliğimizin pekişmesini ve sahada centilmence mücadele olmasını isterim. Fenerbahçe'nin yöneticilerini kendi evimizde gibi karşılamak istiyoruz. Türk kamuoyunun bunu bilmesini isterim. Her takımı ağırlıyoruz, Fenerbahçe'yi de ağırlayacağız. İnşallah sahada dosttuk ve kardeşlik içinde oynanan ve hak edenin kazanacağı bir maç olacak."


Galatasaray ile Fenerbahçe ile arasında oynanacak derbi maçı taraftarların birlikte izleme isteği ile ilgili de konuşan Özyalçın, "Dilekler başka, yasaların getireceği yükümlülükler başka. O nedenle biraz beklemeyi uygun görünüyorum. Takımlara ve özellikle Galatasaraylı sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.