Beşiktaşlı yöneticiler ve futbol genel direktörü Önder Özen, Almanyakampında basın mensupları ile sohbet toplantısı gerçekleştirdi. ÖnderÖzen sohbet toplantısında geniş kapsamlı açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş ile olan sözleşmesini 2018 yılına kadar uzatan OğuzhanÖzyakup'un genç futbolcu sınıfında son senesi olduğunu dile getirenÖzen, "Bu sezon ile birlikte daha olgun ve kendini daha çok veren birOğuzhan görmek istiyoruz. Ekstra yeteneklere ve üstün futbol zekasınasahip bir oyuncu. Teknik heyet olarak biz kendisinden artık takımliderliğini yapmasını bekliyoruz. Biz onu geçen sezon biraz rahatbıraktık ama bu sene öyle olmayacak. Daha fazla sorumluluk alacak"şeklinde konuştu.

Takımın genç oyuncularından Muhammed Demirci'yi kiralık olarakgöndereceklerini belirten Özen, "Muhammed 14 yaşından önce hormontedavisi gördüğü için gelişiminde bir takım sıkıntılar yaşıyor.  Onunönündeki en büyük engel 1. sırada bizim oluşturduğumuz 2. sırada kendikendine oluşturduğu baskı. 9 yaşından beri herkes Muhammed'den bir şeybekliyor. Hep Sergen'e, Messi'ye, Zidana'a benzetilmiş ve öyle olmasıbeklenmiş. Bu sene kiralık olarak gittiği takımda oynayacak olması çokönemli. Bu yüzden titiz davranıyoruz "dedi.

Önder Özen, teknik direktör Slaven Bilic'e teklifler olduğunusöylerken, "Hocamıza yeni sezon öncesi bazı teklifler geldi. Ayrıcakaleci antrenörümüz Jose Sambade'ye de Marsilya geçen sezon içinde 500bin euro karşılığında teklif yaptı. Sambade'den memnun olduğumuz içinteklifi kabul etmedik" diye vurguladı.

Beşiktaş'a transferi gündemde olan Joleon Lescott ile ön sözleşmeimzalamalarına rağmen oyuncunun ailesi nedeniyle transferingerçekleşmediğini söyleyen Özen, "Kendisi ve eşi geldi İstanbul'u gezdikiralık ev bile baktık. Ön sözleşmeye imza atarken fotoğrafı bile var.Ama eşi ve abisinin olumsuz tutumundan dolayı bu transfer geçekleşmedi"dedi.