"Zor bir sezonu tamamladık. Yaşadığımız zorkuklar arasında diğerkulüplerin yaşadığı tipte zorluklardan ziyade farklı sorunlar da vardı.Biz futbolun seyirci tarafından faydalanamadık. BEtona top oynadık.Bazen büyük kulüpler taraftarla maçlarını kazanır. Rakipler İstanbul'a 1puan için gelirler. Taraftar olmayınca sizi itici güç de arkanızdaolmaz. Bunlar biz göreve geldiğimizde bilinen şeylerdi. Bundan kaçış dayoktu.

"GÜNAHIYLA SEVABIYLA BİR SEZON BİTTİ"


"Kulüp 110 yıllık tarihinin en zor kararını verdi ve stad için inşaat başladı.Çok zor durumlardan geçerek stada kazma vuruldu. Bizim de bu sorunumuzbitecek elbet ve rahata ereceğiz. Baktığımızda Galatasaray veFenerbahçe'nin statları 50-55 bin kişilik, kalabalık seyirciye oynayantakımlar. Gelirleri de bu şekilde artıyor. Slaven Bilic, İnönü'deoynasaydık arkasına taraftarı alarak rakibe büüyk baskı uygulayabilirdi.Kadıköy'de ve TT Arena'da olan budur. Eskişehir ve Bursa bile zamanzaman bu baskıyı kurabiliyor. Günahıyla sevabıyla bir takım derslerialarak sezonu bitirdik"

"BETONA OYNAMAK ZORUNDA KALDIK""Seyircimize de bir kelime etmek isterim ama. İlk maç ribünde 56 binkişi vardı. Tromso maçında 66 bin kişi geldi. Galatasaray maçında 80 binkişiye oynadık. Bu maçta gelen cezalardan sonra betona oynamak zorundakaldık. Kasımpaşa'da 3-4 bin kişiye oynadığımız maçlar oldu. Bir şekildeiç saha maçlarını oynayamadık. Dışarda lig ikincisiydik ancak içerdeyetersiz kaldık. Gol ve pozisyon adedimiz yetersiz.

"FENERBAHÇE MAÇINDA BENDEN BAŞKA KAHROLAN GÖRMEDİM"


"Ligin en az gol yiyen ve pozisyon veren takımı olduk. Bunlarbardağın dolu tarafı. Boş tarafına bakınca bazı oyuncularımızınellerinden geleni vermemiş olmalarını söyleyebiliriz. Bunun arkasındanFenerbahçe maçı sonunda seyircimizin alkışlamasını ben anlamadım.Derbide puan kaybedip alkışlayan taraftar olmaz. Sanırım o gece kahrolanbir tek ben varım. Onun dışında stat bittikten sonra derbiler ve avrupamaçları dahil takımımız sert bir trbinün haliyle derbilerde üstünlüksağlayabileceğiz. Beşiktaş bu üstünlüğü yakalayabilir."

"PTT 1. LİG'DE BİR KULÜPLE ANLAŞTIK"


"A Takım ve A2 arasındaki mesafe çok yüksek. Sadece bizde değil hertakımda bu fark çok yüksek. Bu farkı, aradaki basamak farkını DikilitaşKulübü'yle bir anlaşma yaparak aştık. Kümede tutup bir ayağımızı orayaatacağız. İkinci kulüp PTT 1. Lig'de, ismini veremem ama anlaşmasağlandı"

PİLOT KULÜP PLANLARI"Avrupa'daki kulübe, Rooselare'ye 4 oyuncu göndereceğiz. Yıllıkmaaliyeti 1 milyon olan. Yanında bir antrenör ve yönetici gidecek. Sonolarak Brezilya'ya gidince bir 3. Lig kulübüyle anlaştık. Avrupalılarındaha fazla yaşadığı bir bölgede olan bir kulüp. Bu kulübe de oradanseçtiğimiz 4 oyuncuyu koyacağız. Oradaki kulüpten yetiştirip ooyuncuları almamız daha kolay olacak"

"550 BİN AVROLUK LABORATUVAR YAPIYORUZ"


"Laboratuvar yerimizin bütün izinlerini bekliyoruz. Her birinin birmaliyeti var. Bu konu 5 bin avro. Yüksek irtifa odasıyla birlikte, -110dereceye kadar soğuk hava üretebilen bir soğuk hava odası ve bununlabirlikte performans ölçüm aletleri toplam 550 bin avro bir maliyeti var.Bunları tamamlayınca büyük bir iş yapmış olacağız"

"MUSA MUHAMMED'İ BEKLİYORUZ"


"Musa Muhammed konusunda fazla konuşmak istemiyorum. Kendi millitakımında U18'de önemli işler yaptı. U20'de de kaptanlığa yükseldi Bizyaşı henüz tutmadığı için bekleyeceğiz. 31 Ekim'den sonra kontratımızıimzalayacağız. Şu an oyuncuya hamilik yapıyoruz ama 31 Ekim'den sonraoyuncu bizimdir. Barcelona'nın düştüğü hataya düşmeyeceğiz"


"Sambade yalnız bir kaleci antrenörü değil buna ek olarak herhareketi teknik anlamda basamaklayarak yaptırıyor. Marsilya'dan ciddibir teklif almdı ancak vermedik. Tesis türbe gibi oldu dünyanın heryerinden antrenörler geliyor Sambade'yi izleyebilmek için. Aynısıforvetler için olabilir mi? Çok akıllıca. Vuruşu teknik açıdanadımlayabilecek bir antrenör olabilir.

Hareketleri ve vuruşları sınıflayabilme ve uygulayabilme yapabilenarkadaşlarımızla çalışmayı çok isterim. Feyyaz Uçar bu konudaTürkiye'nin en iyisi. Alıp, dönüp vuruşlarını çok çok iyi yapıyor. İlhanMansız aynı şekilde. Ben bu konunun üzerinde çok fazla duruyorum. Birdünya kupası karakteri. Dünya tanıyor. Genç oyuncular tarafından idololarak algılanabilecek bir spor figürü. Takıma katılmasını isterim ancakbunlar için zaman gerekiyor. Hepsi olacaktır"

"LABORATUVAR VE ATLETİK OLUŞUMLAR İÇİN İKNA EDİCİ OLDUM""İlk gün 5 konudan bahsettim. Bu alanlarda yürüyebiliyorsak ve kulüpbu fırsatı bana verebiliyorsa. Ben de bu fırsatı değerlendirebiliyorsam.O zaman bu yol yürümeye değer. Eğer oluşturramıyorsam bu kulübü iknaedemiyorum anlamına gelir.

Ne zaman ikna edemezsiniz? Karşınızdakini ikna edecek heyecan vebilgiyi ortaya koymadığınızda başkan ve yöneticileri ikna edemezsiniz.Ben laboratuvar ve atletic oluşumlar için ikna edici oldum. Bize yolverdiler ve başarılı oldum. Bu konularıbitti ama bir içine girelim bakalım duruma. Bunu henüz görmedim. Bizimfutbol yatırımları departmanımız burayı yönetebilir mi? Proje sağlıklıyürüyecek mi? Göreceğiz"

"ANTRENÖRLÜK BENİM HEVESİM DEĞİL, MESLEĞİM"


"Ben koltuğa yapışacak birisi değilim. O konuda kimsenin şüphesi olmasın. Ben baskıdan etkilenmem. Benim üzerimde olan baskı bana yeter zaten. Çevreden gelecek baskı türleri beni etkilemez. Benim kendime kurduğum baskı benim koltuğa yapışmamamı sağlıyor zaten.

Ömrüm uzun olursa sahaya dönerim. Geçenlerde bir büyüğümüz bana sorusorarken antrenörlük hevesimden bahsetti. Bu benim hevesim değilmesleğim. Altını tekar çiziyorum. Bu konu Beşiktaş'ta olmayacak. Tekrartekrar söylüyorum. Beşiktaş'ın antrenörü herkesin bu meslekte güveninş kazanmış, bir şey kazanmasada ortaya koyduğu değerler olmuş. Yaptığı kontratlar da bunun için birkriter. Çalışacağım kategori Beşiktaş değil. Tevazu içinde bunucevapladım"

İSTİFAYI DÜŞÜNÜYOR MU?


"Bunlar son derece doğal. Bazen yorulursunuz, kendinizi çıkmazdahissedebilirsiniz. Beşiktaş 3-5 kişiyi ilgilendiren bir kulüp değil.Devasa bir ülke kadar büyüklüğe sahip bir kulüp. Milyonlarca insan topçizgiyi geçti mi geçmedi mi bununla ilgileniyor. İşini 40 yıldır yapaninsanlar bile istifayı düşünmüştür. Neye ne zaman reaksiyon vereceğimizibazen bilemediğimiz bir pozisyon. Örneği yok."

"MOLEDO'DA MUTABIKIZ"


"Dany'de pişman olacağım bir şey olduğunu zannetmiyorum. Bu konudakitepkileri yedim. Göğüsleyeceğiz bunları. Dieal stoper iklisi zamanlaoluşacaktır. Çok arzu ettiğim oyuncuları scout ekibiyle paylaşıyorum.Mutabık olduğumuz bir isim Moledo.""GÖKHAN TÖRE TRANSFERİ ZOR""Gökhan Töre değerinde bir oyuncuyu herkes ister. Biz de ona fırsatverdik. Kulübü kolay da bırakmak istemiyor. Oyuncunun bir değeri var.Yurt dışına transferi de söz konusu. Kulübü yurtdışındaki teklif yerinebizimkini değerlendirirse Gökhan bizimle devam eder. 7 ay önce sayınbaşkan beni arayıp böyle bir şey duyduk aslı olabilir mi diye sordu. Bende akşam 10 gibi idari mesanjeri arayıp direkt evine gittim. Evinegittiğim ilk oyuncudur. Evde kendisi ile konuştuk. Bana detaylarıylaanlattı. Gökhan Töre'nin hatalar yapma potansiyeli olmakla birlikte özüsözü bir bir insandır. Konunun aslını bana anlattı. Almanya tarafıylailgili de bir araştırma yaptım ve Gökhan'ın söyledikleriyle paralelçıktı. İtalya'dan teklif var ve hocası da takımdan göndermek istemiyor.Zor bir transfer."

"OLCAN İÇİN TRABZON'LA GÖRÜŞMEDİK"


"Olcan Adın ile çalıştım. Çok sevdiğim ve değer verdiğim bir oyuncu.Ligde fark yaratan 3-4 yerli oyuncudan biridir. Bu tür oyuncu ile bütünkulüpler... Olcan ile görüşmedik kontratı çok değerli. Trabzon ilegörüşmeden bunları konuşmak doğru değil."

"Motta'nın kendisi ile anlaşma oldu. Kulübü de bugün yarın daha netbir cevap verecek. Sağ bek ve sol bekte ikişer oyuncuya ihtiyacımızolacak. Sağ bekte bir oyuncuya ihtiyacımız olacak."

"Motta'nın kendisi ile anlaşma oldu. Kulübü de bugün yarın daha netbir cevap verecek. Sağ bek ve sol bekte ikişer oyuncuya ihtiyacımızolacak. Sağ bekte bir oyuncuya ihtiyacımız olacak. Muhammed'i kiralıkolarak göndereceğiz. Lanzini de kaliteli bir oyuncu. Değerli bir oyuncu.Stat konusu önümüzdeki günlerde tartışılacak, biz de önümüzdekigünlerde fikrimizi aktaracağız."

"İlk yarıda tüm maçlarımızı deplasmanda oynama fikrine ben evetderim.  Bunu mantıklı bulurum. Stadımız 2. yarıya yetişirse. Çatısı zorbir çatı. Daha değişik bir teknoloji. Biraz zaman gerektiriyor anladığımkadarıyla."

"Dünya Kupası'nda ev sahibi takımlar her zaman favoridir. İyi birtakımları da var. Arka 6 oyuncu turnuvayı domine edebilir. Hulk Rusya'dauçtu son dönemlerde. Arjantin de favori. Almanya da favoridir. AmaBelçika da yarı final oynarsa şaşırmam. Ülke hazır görünmüyor.Organizasyonda çalışacak bir arkadaşla konuştum, turnuva başladığındayüzde 70 hazır olacak diye duydum."