Özen İle Demba Ba Arasında İlginç Diyalog

Beşiktaş'ın eski Futbol Direktörü Önder Özen, transfer görüşmeleri sırasında Demba Ba ile sakatlık konusunu konuştuğunu söyledi.

GÜNDEM 08.09.2014 - 13:43 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
Beşiktaş’ta futbol direktörlük görevinden istifa eden, şimdilerde spor yorumculuğuyla ekranlara dönen Önder Özen, Lig Radyo’ya açıklamalarda bulundu.
 
Özen, siyah beyazlılarda atılan 5 imza hakkında değerlendirmede bulundu.
 
DEĞERLİ BİR OYUNCU
 
Sosa daha önce konuşulan bir oyuncu değildi, değerli bir oyuncudur onu söyleyeyim. Görüşmeler çok önceden başlar, bunu her zaman değerlendirme şansınız olmayabilir. Bilic, 10 numara pozisyonu istiyordu, yaptığımız görüşmelerde bu tip bir oyuncuyu kanatta kullanmak istediğini söylemişti. Aynı şekilde Lanzini, Bryan Ruiz… Diğer oyuncular olmayınca Sosa ile anlaşılmış. Çizgiye paralel oynayan bir oyuncudur, üst düzey oynayan bir oyuncudur.
 
DİZİN NASIL?
 
Ekim sonu Kasım başıydı, Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi maçı vardı. O dönemde beni Jose Mourinho ile bir araya getirdiler. Kendisiyle sohbet ettik, Chelsea’nin Avrupa’nın çeşitli kulüplerine verdikleri oyuncuları vardı, ayrılması muhtemel oyuncular vardı, o dönemde Demba Ba’yı da sorduk. Başkan Fikret Orman 3. Başkanlık döneminde… Tabii ki çeşitli stratejiler geliştirmek zorunda kalabilir. Sayın Başkan gündemi değiştirmek için, Demba Ba ile olan kamuoyundaki ilgili zayıflatmak adına bu tarz bir açıklama yapmıştı. Doktorumuz Ertuğrul Karanlık özellikle Almanya’daki sağlık araştırmalarını yapmıştı, her türlü şekilde kendisi tarafından incelendi. Ben Londra’da sormuştum, ‘Dizin nasıl?’ diye, ‘Hangi dizim?’ demişti, ‘Bize ikisi de lazım’ demiştim. Dizinde herhangi bir sorun, sakatlık yok, ama başkan strateji gereği öyle söylemişti. Benim anladığım kadarıyla çok küçük bir sakatlığı var, hallolunca takıma katılacaktır.