Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, maç konuşmasında, takım motive edecek sözler söyledi, Galatasaray derbisinin kazanılması durumunda üç puan dışında çok daha önemli şeyler kazanacaklarını dile getirdi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş sezonu son dakika beraberliğiyle kapattı Beşiktaş sezonu son dakika beraberliğiyle kapattı

Galip gelmeleri durumunda 8 maçta 8. galibiyetlerini alacaklarını sözlerine ekleyen Hırvat hocanın, “Yoğun maç takvimindeki son maçımıza çıkacağız. Galatasaray’ı yenerek bu serinin sonunda çok güzel bir final yapmalıyız. Yenmemiz durumunda çok önemli ve güçlü bir rakibimize 6 puan fark atmış olacağız. Bu durum ligin ikinci yarısı için bize çok büyük bir avantaj sağlayacak” dediği öğrenildi.

Kazanmaları durumunda takıma yeni bir tecrübe daha kazandırmış olacaklarını da futbolcularına ileten Bilic, “Nedense derbilerde aksilikler bizi buluyor. Artık bu kötü şansı yok etmemiz gerekiyor” yorumunu yaptı.

Özel prim hazırlığı

Derbi dışında kazanılan maçlarda adam başı 10 bin TL, üç maç üste üste kazanılması durumunda 45 bin TL prim veren Beşiktaş Yönetimi, derbi için özel bir çalışma içine girdi. Normalde derbilere 20 bin TL prim veren siyah-beyazlı yönetim, takımın Galatasaray’ı yenmesi durumunda bunu ikiye katlamayı planlıyor. Son kazanılan Konyaspor maçının 10 bin TL’lik primini de derbi paketinin içine koymayı konuşan yönetimin, iki maç için toplam 40 ya da 50’şer bin TL prim vermeyi düşündüğü öğrenildi.

17 bin bilet satabildiler

Galatasaray maçı için bilet satışlarında hayal kırıklığına uğrayan Beşiktaş, dün itibariyle yaklaşık 17 bin bilet satabildi. Hafta başında, en az 40 bin bilet satmayı hedefleyen fakat daha düşük bir satışla karşılaşan siyah - beyazlı yönetimin maç saatine kadar yaklaşık 20 bin bilet satılabileceğini öngördüğü ortaya çıktı. Beşiktaş Yönetimi, Atatürk Olimpiyat Stadı’nın çok büyük olması nedeniyle, kombinelerle birlikte gelmesi beklenen 30 bin kişinin gerekli baskıyı sağlayamayacağı düşünüyor.