Yönetim Takımdan Uzak Dursun

Beşiktaş eski İkinci Başkanı Metin Keçeli, KartalBakışı.Com'un sorularını yanıtladı.

ÖZEL 03.12.2013, 12:53
191
Yönetim Takımdan Uzak Dursun

Metin Keçeli : "Fikret Orman Samet Aybaba'yı taşıyamadı"Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini ve Beşiktaş yönetiminin icraatlerini değerlendiren Metin Keçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

 

"BEŞİKTAŞ FUTBOL TAKIMI İYİ YOLDA"

 

-Nasıl bir derbiydi size göre? Genel bir değerlendirme alabilir miyim?

 

Son yılların en iyi derbisi diyebiliriz. Böyle bir derbiyi izledikten sonra detaylara insan girmek istemiyor. Hakem, oyuncularda hata yapanlar gibi şeylere girmek istemiyorum. Bir bütün halindeydi maç. İki taraf da çok iyi oynadı. Fenerbahçe takımını gerçekten tebrik ediyorum. 10 kişi kalmasına rağmen çok istekli ve dirençli oynadılar. Bizim takımımızdaki genç oyuncular hiçbir zaman o dünya devlerinden geri kalmadıklarını yekten gösterdiler. Beşiktaş'ın futbol takımı iyi yolda. Her sene daha da iyiye giderek devam edecektir bu. Çünkü çok genç, bir kadro var elimizde. O bakımdan bu maçı ben tek tek olaylarla değil, bir bütün halinde tarihteki yerini alacağını düşünüyorum.

 

"DERBİDEKİ HATALARI SIRALARSAK F.BAHÇE ZARARLI"

 

-Hakem hatalarına değinmek istemiyorum dediniz ama Fenerbahçeli yöneticilerin kendilerinin engellendiği yönünde açıklamaları oldu. Sizce hakem maçı etkiledi mi?

 

Siz bu soruyu sormasanız inanın hakeme değinmeyecektim. O konuyu kapatmıştım. Evet ben de duydum, Fenerbahçeli bazı yöneticiler kalkıp hakemindi, oydu, buydu, Beşiktaşlı seyirci sahaya şey attı gibi... Bunlara gerek yok. Hakemin yaptığı hatalardan tutun en ince ayrıntısına kadar hataları inceler, puantaj yaparsak Fenerbahçe bundan zararlı çıkar. Ben bunu o şekilde düşünmek istemiyorum. Böyle bir maçı bir bütün halinde düşünmek istiyorum. 8 dakika kala gol yiyerek galibiyeti kaçırıyoruz, ondan sonra kalkıp da hakem golümüzü vermemiş falan diyemezsiniz. Ona bakarsanız 2 oyuncunuzun daha atılması lazım; 1 golünüz ofsayt... Bunları konuşmuyoruz. Bunları ben zaten söylemeyecektim başta dediğim gibi. Aslında Mahmut Uslu çok iyi bir yöneticidir, iyi bir arkadaştır. Ama bu işler de biraz fazla. Bu son senelerde Fenerbahçe'de yerleşti. Anında hemen böyle patlayarak yazılar...

 

Bir de taktir ettiğim bir arkadaş vardı Altan Tanrıkulu. Dün akşam dinledim. İnananmadım. Gerçekten inanamadım. Mahmut Uslu bile bu kadarını söylemez. Altan Tanrıkulu bu şekilde gazetecilik yaptı. Neyse...

 

"YÖNETİM TAKIMDAN UZAK DURSUN"

 

-Beşiktaş futbol takımının iyiye gittiğini söylediniz. Peki Beşiktaş kulüp olarak iyiye gidiyor mu? Yönetimi nasıl buluyorsunuz mali ve idari açıdan?

 

Beşiktaş dibe vurmuş bir noktadan, şimdi yukarıya doğru çıkıyor. Her yapılan artı Beşiktaş'a bir şeyler koyuyor. Beşiktaş her gün kapısına haciz memurunun geldiği, icranın geldiği bir yerden, UEFA'da 150 tane dosyası olan bir kulüpken, UEFA tarafından Avrupa'dan maddi olarak yasaklanan bir kulüpken; şimdi kendi kendini toparlama yolunda gidiyor. Stat yıkıldı, inşaat başladı. Yani İnönü Stadı'nın yerine bu stat yapılacak. Efendim "1 senede biterdi, 1,5 senede biterdi" Stat başladım mı biter. Beşiktaş'a şöyle bir dönüp baktığınız zaman son 2-3 seneye, ki ben o dönem 2. başkandım, hele bir de Süleyman Seba döneminde çalıştığım için sonrasını aklım havsalam almayacak şekillere geldi Beşiktaş. Şimdi Fikret Orman, Süleyman Seba ağabey ile bir şeyler yapıyor. İyi de yapıyor. Her şey iyi değil, ama iyi yapıyor. Transfer batağına gömülmüyor, ayağını yorganına göre uzatıyor. Kimseye taviz vererek taraftara şirin gözükme şeklinde bir mantalitesi yok. Ben teşekkür ediyorum, her yerde de söylüyorum. Ama futbol takımından biraz uzak dursun. Geçen sene 1.'lik 2.'lik hesapları yapıyordu. O kadroyu dağıtmaya kalktılar. Ne oldu? Bu sene, inşallah iyi olur ama ondan bir fark gelmedi. Şimdi futbol takımı ile fazla ilgilenmesinler, karışmasınlar. Bir karar verdiler, Bilic'i getirdiler. Bıraksınlar ona.

 

"AYBABA DESTAN YAZIYORDU"

 

-Siz peki bu hamleye, Bilic'e güveniyor musunuz?

 

Ben geçen seneden çok memnundum. Samet Hoca geçen sene destan yazdı Beşiktaş'ta. Onun devam ederek bu seneyi de götürmesini isterdim. Bence Fikret Orman yönetimi Samet'i taşıyamadı. Ben başka bir sebep göremiyorum. Ama bunlar yönetimin taktiridir. Ben sadece beğenirim, beğenmem. Ama genel olarak yönetimin iyi şeyler yaptığını her zaman söylüyorum. Tabi bizim dönemimizin kıyaslamasını yapamıyorum tabi ki. Süleyman Seba dönemini, o dönemi yaşamış biri olarak, daha çok işler yapılmalıydı. Altın çağlardı. Bu altın çağlardan sonra Beşiktaş'ın 2 sene öncesinde geldiği noktaya kimse inanamıyordu. Geldi Fikret Orman, cesur bir hamle ile. Düzlüğe doğru çıkıyor kulüp. Stat da geliyor. O yüzden Beşiktaş mali olarak daha iyi olacaktır.

 

Yorumlar (0)