Voleybolda Neler Oluyor?

Bugün KartalBakisi olarak Voleybol Şubemiz hakkında bir kaç araştırma yaptık.

ÖZEL 14.11.2013, 11:05
158
Voleybolda Neler Oluyor?

Bugün KartalBakisi olarak Voleybol Şubemiz hakkında bir kaç araştırma yaptık.

ERKEK VOLEYBOL

2012-13sezonunda lige katılım payını ödemeyen Beşiktaş yönetimi iki sezon önceson maça kadar namağlup giden takımın emeklerini görmezden gelipoyunculara şubeyi kapattığını bildirdi. Yönetimin bir sene boyunca,geçmişten gelen borçları temizleyeceğini ve2013-14 sezonunda , AromaErkekler Voleybol 2. Ligi'den mücadeleye yeniden başlayacaklarınıbelirtti.Voleybolcular çaresiz şekilde başka kulüplere dağıldılar. 1sene sonra şubeyi tekrar açıp aynı oyuncuları geri çağırdılar. Gelenleroldu, diğer takımlar da yollarına devam edenler oldu. Eski kadrodantanıdığımız isimler, Demirhan, Kaptan Rıdvan, Tayfun Sülker, Mustafa,Mithat ve İzzet geri döndü.Kadro yetersiz olduğu için biri yabancıolmak üzere 6 transfer daha yapıldı. Özellikle aldığımız yabancı oyuncuVasili, uzun yıllardır Türkiye'de oynayan bir oyuncu. Takımımımızın daen etkili silahı. Kadro olarak, 2. ligin standartlarının üzerinde birkadrosu olan Beşiktaş , bu sezon 1. lige geri dönücek gibi duruyor.

Takımaiade’ i itibarı bırakın, en ufak bir destek söz konusu değil. FikretOrman tüm branşlarda başarı istemesine rağmen bu takıma çok ilgisiz.Oyuncular bunun farkında ve bu durumdan memnuniyetsizler. İki haftaönce, ligin ilk maçı için İzmir'e giden takımı, sadece birkaç kongreüyesi baklavalarla karşıladı.

BAYAN VOLEYBOL

Bayanvoleybolu denince akla hemen Vakıfbank, Eczacıbaşı, F.bahçe veya G.saraygelir. Beşiktaş ise savaşcı kadrosuyla ligi yine en fazla 5. yada 6. Bitiripplay-off un ilk turunda elenir.Geçen sezondan elinde 5 oyuncu kalan siyah-beyazlılar kadroya 5 gençoyuncu daha takviye etti. İdeal kadromuz Natalia, Marina Tumas, Gabi,Dicle Nur, Seda Eryüz, Selime İlyasoğlu. Bir de libero Ayça Naz.. Kadrodaki oyuncularımıza bir göz atalım. Natalia, tecrübesiyle takımabüyük katkıda bulunuyor. Ablalık yapıyor.Dicle Nur, geçen sezona göre çok iyi oynuyor, çok güçlenmiş, kendinigeliştirmiş. Bu sene transfer yapabilir. Yabancılardan özellikle Marina Tumas, sert smaçlarıyla takımına katkısağlıyor. Tam bir takım oyuncusu. Beşiktaş bayan voleybol takımı bu sezon Challenge Cup’ta ülkemizi temsiledecek. Balkan kupasını kazanarak, bu kupaya katılmıştık.Kadromuz başarı sağlayabilir ama unutulmaması gerekir ki bir Vakıfbankbir Eczacıbaşı değil.

Yorumlar (0)