Üyelik Başvuruları Neden Onaylanmıyor?

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne Kongre üyesi olabilmek için gerekli şartları yerine getirmesine rağmen yüzlerce kişinin üyelik başvurusu aylardır bir türlü onaylanmıyor.

ÖZEL 15.10.2014, 14:42
2586
Üyelik Başvuruları Neden Onaylanmıyor?

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne Kongre üyesi olabilmek için gerekli şartları yerine getirmesine rağmen yüzlerce kişinin üyelik başvurusu aylardır bir türlü onaylanmıyor.

Türkiyenin bir çok bölgesinden, Beşiktaş'a gönül vermiş ve Kongre üyesi olmak için evraklarının yanı sıra, başvuru bedelini bankaya yatıran Kongre üyesi adayları mazeret belirtilmeden bekletiliyor.

Beşiktaş Tüzüğüne göre; Başvuru yapan Kongre Üyesi adaylarına Olumlu /Olumsuz 30 iş günü içerisinde Beşiktaş JK tarafından cevap verilmesi gerektiği maddesine rağmen, Bin kişiden fazla ismin halen sebepsiz olarak bekletildiği öğrenildi. 

Aralarında 1 yılı aşkın süredir bekleyen Kongre üyesi adayları olduğu, bazılarının mahkemeye şikayet dilekçesi vermeye hazırlandığı belirtiliyor.

İddialar arasında, Beşiktaş yönetimine muhalif kişilerin referans imzasının bulunduğu  kongre üyesi adaylarına ait evrakların özellikle beklettiği ve üye yapılmadığı söylemleride bulunuyor.

Son olarak Beşiktaş taraftarı olan ve Türkiye'nin önemli bir menkul değerler şirketinin CEO'su görevinde bulunan Ender Şahin'in, kulübe gönderdiği dilekçede bu sorunun boyutları gözler önüne seriliyor.

 

EVRAKLAR KAYBOLUYOR!

 

Her yıl bir kaç branş için Kombine Kartı alarak, Kulübe destek olmaya çalışan, Beşiktaş'a sponsor desteği sağlamak amacıyla gönülden çalışmalar yapan Ender Şahin, bu mağdurlardan sadece bir tanesi.

Uzun süren girişimleri sonrası, Kulübün Genel Koordinatörü tarafından evraklarının kaybolduğu bilgisinin tarafına iletildiğini söylen Şahin, bunun üzerine kendisinden üyelik başvuru ücretini yatırdığına dair belgenin istendiğini ve aylar önce bu belgeyi de göndermesine rağmen yine cevap alamadığını belirtti.

Ender Şahin, tüm şartları yerine getirmesine karşılık, 1 yıla yakın bir süre bekletilmesinin ardından, Beşiktaş Kulübüne gönderdiği dilekçeyle üyelik başvurusunun iptalini istedi.

Ender Şahin defalarca girişimde bulunmasına rağmen sonuç alamadığını belirtirken, Beşiktaş Seçme ve Sicil Kuruluna gönderdiği dilekçesinde şu ifadelere yer verdi.

10/10/2014 - İstanbul
Beşiktaş Jimnastik Kulübü

Seçme ve Sicil Kurulu dikkatine;

 

Kulubümüze üyelik bedeli olan meblağ  16/02/2014 tarihinde  tarafımca  eft yapılmıştır.  Üyelik  evrakları da 05/03/2014 tarihinde Kulubümüz Sicil Kurul personeline  teslim edilmiştir. Teslim tarihinden itibaren birçok kere Kurul’u arayarak bilgi almaya çalıştım, hiçbirinde bir sonuca ulaşamadım. 20/06/2014 tarihinde evraklarımın kaybolduğu bilgisi tarafıma verildi. Dosyamın  kimin tarafından kayıp edildiği bilgisini almak için Kurul Başkanımız  Sn.Firuz Drahşan’ a ulaştım. Kendisinin konuyu inceliyeceğini ve konu hakkında bilgi vereceğini belirtti. 2 ay geçtikten sonra öğrenebildiğim, Genel Sekreterlik’ te      500’ e yakın başvurunun beklediği/bekletildiği, şahsıma ait başvurunun da bu dosyalar arasında olabileceğidir.

 

Maalesef aradan geçen 7 ay sonucunda başvurumun nerede olduğu,hangi bölümde bekletildiği, işlemde olup olmadığı bilgisine sahip değilim. Bu bilgiyi verebilecek bir Kulüp personelinide muhatap olarak bulamamaktayım.

 

Kulübümüz İç Tüzüğüne tamamen aykırı olan  bu hazin tabloda üzülerek gönül verdiğim Kulübümüze üyelik başvurumun iptalini, ödemiş olduğum üyelik başvuru miktarının aşağıda ki hesabıma geri iadesini rica ediyorum.

 

İnşallah bu serzenişim, bundan sonra benim yaşadığım kurumsallığa yakışmayan  ve tüzüğümüze aykırı bu sürecin başkalarının başına gelmesinin önüne geçer ve  gerekli tedbirlerin, düzenlemelerin yapılmasına vesile olur.

 

Saygılarımla

Yorumlar (1)
Bekir 6 yıl önce
Fikret Orman istifa. Yeter artik!