"Umutsuzluk Yok!"

Eurosport'un başarılı yorumcusu Erman Yaşar, KartalBakisi.com'a konuştu.

ÖZEL 19.08.2015, 11:56

 Eurosport'un başarılı yorumcusu Erman Yaşar, KartalBakisi.com'a konuştu.
*Beşiktaş, Akhisarspor'a konuk olacak. Sizce nasıl bir maç olacak, nasıl bir maç bekliyorsunuz?-Akhisar takımı son derece dengeli ve güçlü bir takım. Bu sezon savunmasını daha güçlü bir hale getirdi. Aynı zamanda takımın başında ligin en iyi teknik adamlarından biri olan Hamza Hamzaoğlu var. Beşiktaş'ın aşağıya doğru giden bu form grafiğini de düşünürsek, bu zorlu deplasmanda galibiyet şansının düşük olduğunu düşünüyorum. Bu karşılaşma az gollü ve beraberliğe yakın.
*Beşiktaş'ın gol sıkıntısı çektiğini düşünüyor musunuz?-Maç başına 1.5 gol atan bir Beşiktaş takımı var. Sezon başında Olcay Şahan ve Gökhan Töre'nin güzel formu ile Almeida'nın attıkları ile takım gol noktasında fena değildi. Ama Olcay Şahan ve Hugo Almeida'nın isteksiz görüntü çizmesi, Oğuzhan Özyakup'un sakatlanması yaratıcılığı, gol pozisyonlarını ve gol oranını azalttı. 2-3 haftadır böyle bir sıkıntı var diyebiliriz.
*Genel olarak baktığımız zaman nasıl bir Beşiktaş izledik?-Ben Beşiktaş'ın genel görüntüsünü olumlu buluyorum. Her ne kadar son 2-3 hafta sorunlu ve puan kayıpları ile geçse de saha içinde çalışkan, ne yaptığını ne oynamak istediğini bilen, dengelı bır kadroya sahip bir Besıktas var. Slaven Biliç iyi bir hoca, ne yaptığını gayet iyi biliyor diye düşünüyorum. Umutsuz olmaya gerek yok.
 *Biliç'i nasıl buluyorsun? Formsuz Olcay Şahan ve Almeida'yı oynatıp, Eneramo ve Kerim Frei'yi kullanmadığı için eleştiriler alıyor?-Biliç sezon başında kendisine iyi futbolla galibiyet getiren takımla çok esneklik gösteremedi son zamanlarda. Son maçta bende kendisine Kerim Frei ve Eneramo'yu neden oynatmıyor? diye eleştiri yapanlardanım. Ancak zaten kendisi bunları görüp, tedbirleri alabilecek çapta bir isim. Genel olarak değerlendirdiğimiz zaman Beşiktaş'la çok büyük bir uyum içerisinde ve iyi bir görüntüsü var. Heme asıl, biçmek çok büyük haksızlık olur.

Yorumlar (0)