Tarih Yazacak!

Eski Merkez Hakem Kurulu Başkan'ı Mustafa Çulcu KartalBakışı'na özel açıklamalarda bulundu.

ÖZEL 09.01.2014, 14:26
131
Tarih Yazacak!

Kasımpaşa Beşiktaş maçı arasında oynanan ve ev sahibi takımın 2-1'liküstünlüğüyle sona eren maça damgasını pozisyonlar ve yaşananlar vurdu.Kamuoyunda tartışmalara sebep olan Donk'un elindeki topu Almeida'nınayağına fırlattığı pozisyona bir yorum da eski MHK Başkanı MustafaÇulcu'dan geldi. Çulcu pozisyon hakkında "Maç Donk'un pozisyonda kuralhatası olduğu için tekrar edilir ve o dakikadan itibaren kırmızı kart +penaltı ile başlar."
Beşiktaş Kasımpaşa maçında Beşiktaş camiasına şirin gözükmek için değil,Beşiktaş’a her maç bu kadar arka arkaya bariz hatalar olmasından dolayı Beşiktaş’ın arkasında durdum.

 

 

TFF Beşiktaş Kasımpaşa maçıyla ilgili kararı verecek en son durak.Bu kararı önce MHK verir.Son sözü TFF söyler.Markus Merk ve kararın doğru olduğunu savunanlar kural ve kanunları iyi bilmiyorlar.Bu kararı saptırmanın bir anlamı yok.

 

 

Merkez Hakem Kurulu bilerek topu TFF attı.Çünkü Merkez Hakem Kuru’lun hakemleri ligin ilk yarısında bir çok maçı hatalı yönetti.Beşiktaş Kasımpaşa maçında yaşanan olaylardan bu yüzden bilerek kaçıyorlar.

 

 

Barış Şimşek Beşiktaş Kasımpaşa maçından sonra bir daha maç alamadı.Buradan şunu anlıyoruz demek ki Barış Şimşek hatalı bir karar verdi.O pozisyonda hakem penaltı kararı verip Donk’a kırmızı kart vermeliydi.

 

 

Devre arası normal kural şartlarında 15 dakika,fakat Barış Şimşek ikinci yarıya 23 dakikada çıktı.Devre arasında hatalarını anlamışlar.Hakem odasında telefon trafiği ve fırtınalar kopmuş.

 

 

Manuel Fernandes’e taraftar saldırısı oldu.Bu hareket hakem kurallarında maçın iptal olması demektir!Barış Şimşek’e aynı hareket yapılsaydı,maçı tekrar ederdi.Maçın ertesi günlerinde hakem raporları nasıl servis ediliyor.Soruyorum, hakem siteleri şifreliydi,hakem raporları kimse göremezdi!Tarih bu hataları yazacak.

Yorumlar (0)