'Şehir Dışı Bir Adım Önde'

Stat konusundaki sıkıntılarından bir türlü kurtulamayan Beşiktaş, Kasımpaşa ile yaşadığı gerginlik sonrası yeni arayışlara başladı

ÖZEL 31.12.2013, 12:06
211
'Şehir Dışı Bir Adım Önde'

Bu stada her maç için 275 bin TL para ödeyen Beşiktaş Yönetimi,camiasından gelen tepkileri dikkate alarak farklı stat isimlerinigündeme aldı.


Atatürk Olimpiyat Stadı’na her maç için 50 bin TL ödeyen BeşiktaşYönetimi, şubat ve mart ayındaki maçları soğuk hava ve kar nedeniylebaşka statlarda, nisan ve mayıs ayındaki maçları ise Atatürk OlimpiyatStadı’nda oynanması önerisini gündeminde tutuyor.


Yaşananlara üzüldüğünü vurgulayan Başkan Fikret Orman ise net konuştu:“Hadiseler göstermiştir ki, bir an önce stadımızı bitirmeliyiz.”Beşiktaş yönetim resmî olarak Kasımpaşa ile stat sözleşmesini henüziptal etmemesine rağmen Futbol Federasyonu resmî sitesinde Beşiktaş’ınligin ikinci yarısında sahasında oynayacağı ilk maçın stat bölümü boşbırakılmış durumda. Federasyon 18 ve 19.hafta maçlarının listelendiğisayfanın en altında not olarak ‘’Beşiktaş-Kayseri Erciyes müsabakasınınoynanacağı stat daha sonra açıklanacaktır’’ ibaresi yer alıyor.Federasyonu’nun internet sitesinde bu şekilde not yazması, Beşiktaş’ınKasımpaşa ile sözleşmeyi henüz iptal etmemesine rağmen Federasyonyetkililerine ikinci yarıda bu statta oynamayacakları ve arayış içindeoldukları bildirilmiş diye yorumlanıyor.


İstanbul ve çevresindeki statları incelemeye alan siyah beyazlı yönetimgerekirse maçları şehir dışında oynama fikri üzerinde de duruyor.Yorumlar (0)