Scout Ekibi Arı Gibi

Beşiktaş`ınoyuncu izleme ekibi, milli maçları yakından takip ediyor.

ÖZEL 13.10.2013, 14:43
432
Scout Ekibi Arı Gibi

Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen, milli takımımızın Estonya ile oynadığı karşılaşmayı tribünde izledi.Milli maçta Siyah-Beyazlı futbolcuların performansını takip eden Özen,bunun yanı sıra oyuncu da izledi. Devre arasında yapılacak olan transferdöneminde, alınmasını istediği isimler hakkında rapor hazırlayanÖzen’in hangi futbolcuyu izlediği ve hangi isimleri takip ettiğibilinmiyor. Özen, Ay-Yıldızlı ekibimizin Hollanda ile oynayacağımücadeleyi de tribünden takip edecek.Beşiktaş`ın  oyuncu izleme ekibi, milli maçları yakından takip ediyor. Siyah Beyazlı`lar hem A Takımı’na, hem de altyapıya yeni yıldızlarkazandırmak için çalışmalarını sürdüren ekibin, son dönemde ağırlığıGüney Amerika’ya verdiği öğrenildi.Kartal  devre arasında ilk hedefiolan forvet bölgesi transferi için birkaç adayın belirlendiği ve buisimler üzerinde yoğunlaşıldığı belirtildi.


Özen'in üzerinde çalıştığı proje ile gelecek vaat eden yıldızlar yakın takibe alınıp, transfer edilecek. Özen, Avrupa'da yaşayan genç ve yetenekli futbolcuları takip ederek Beşiktaş'a kazandıracak gönüllü bir "scout" ekibi kurmak istediklerini söyledi.Altyapıya verdiği önemden dolayı projenin ilk adımını Hollanda'da attıklarını kaydeden Özen,"Hollanda, dünya futbolunu besleyen en önemli ülkelerden biri. Buradayetişen futbolcular bugün dünyanın en pahalı liglerinde oynuyor.


Avrupa çapında dev bir scout ağı kurmak isteyen Beşiktaş Yönetimi, ikinci ülke olarak Almanya’yı belirledi.Gönüllülük esasına göre çalışacak olan scoutlar aracılığı ile gelecekvaat eden yıldızlar yakın takibe alınacak, yıl yıl futbolda katettikleri aşamalar belirlenecek. Son aşamada, oluşturulan bilgihavuzundan faydalanılarak, A takım ve altyapı için genç isimler kadroya kazandırılacak

Yorumlar (0)