Rüzgar Sağanak'a olaylı maçı sorduk

Fenerbahçe maçı sonrası Divan Kurulu üyesi Rüzgar Sağnak'ın Kartalbakışı olarak görüşlerini sorduk.;

ÖZEL 06.02.2017, 20:03 07.02.2017, 11:54 kartalbakışı.com
1314

Harika bir maç oynuyorduk adeta rakibimizle kedi-fare gibi oynuyorduk. 42. Dakikaya kadar hakem tüm takdir haklarını rakip lehine kullandı, belki 4 sarı kart hatta 1 kırmızı kartı rakibe vermedi. Rakip oyunu kurmamızı engellemek için anti futbol her yola başvururken göz yumdu. Açıkcası içimden şunu dedim, herhalde kupa reytingini arttırmak için, stat dolu, ortam güzel, bari şöyle 11-11 kıran kırana maç olsun niyetiyle bunları yapıyor. Sonra anladım ki, adam resmen kurulmuş. Hele son dakika statta oturduğum açıdan gözünün önünde gördüğüne %100 emin olduğum bir Cenk'in çekilmesi ve vermediği penaltı var ki, orda tam emin oldum. Bu hakemden bu derece kurguya biat etmesini beklemezdim.

NE İLK NE SON OLACAK
 
113 yıllık şanlı tarihimiz bu tip mücadelelerle doludur, bu gördüğümüz bir hakem hatası filan gibi yuvarlak sözlerle izah edilebilecek şeyler değildir. Bizzat benim neslim, bizler 40 yıldır bu mücadelenin içindeyiz, zaten Beşiktaş olarak keyfimiz, duruşumuz özel zevkimiz işte bu ortamlara rağmen 113 yıldır armamızı tüm görkemiyle var etmiş olmaktır. Dün de bu böyleydi , yarın da böyle olacak, yeni nesillerde asla bu işin peşini bırakmayacak ve sezon sonunda yine armamızı şampiyonlukla taçlandıracağız.
 

YUMRUK GİBİ SIMSIKI BİRLİK OLACAĞIZ
 
Bu tip futbol dışı alçak operasyonlara papuç bırakmamız mümkün değil. Önce hemen bu maçı unutacağız, sakin olacağız. Önümüzdeki Karabük maçına konsantre olup, bu tip hakemsel operasyonlara mahal vermeyecek bir oyun anlayışıyla oynayacağız. Bu tip olaylara çanak tutacak oyuncu davranışlarına asla prim vermemeliyiz. Tosiç kardeşimiz biraz oturup düşünsün. Diğer oyuncular aklını başına denk alsın. Profesyonel futbol işi mahalle maçı değildir. Akıllı olacaksın, uyanık olacaksın. Kağıt üzerinde herkes yaşlı herkes tecrübeli, bu tip çaylak davranışlar yakışmaz.
 
DİLİ SÜRÇMÜŞTÜR
 
Başkanın genel mesajının hemen bu maçı unutup önümüze bakmalıyız demek olduğunu ve süt kupası tabirinin bunun yanlış bir ifadesi olduğunu düşünüyorum. Velev ki süt kupası da olsa, teneke kupası da olsa, ezeli rakiplerimizle oynadığımız her maç bizim için önemlidir. Konu bu değil elbette. Gerek Başkan, gerek yönetim, hoca ve takım sanırsam yeterince bu derbiye konsantre olamamış ve her zaman Kadıköylülerin abidik gubidik işleri kovalayacağını yeterince içselleştirmemişler. Şaşıracak bir şey yok.  Amerikalılar buna "business as usual" derler. Umarım Başkanımızda kendi deyimimizle "lafla peynir gemisi yürümeyeceğini", bilmeli. Yönetim , hoca ve oyuncular bilmeli. Herşeyi unutup, ilk maça konsantre olup inşallah şahane bir oyun ve farklı skorla Karabük'ü yenip, şampiyonluk yürüyüşümüze gümbür gümbür devam edeceğiz. Asla moralimiz ve şevkimiz bozulmasın. Zafer şerefiyle oynayıp hakkıyla kazanan Beşiktaş'ın olacaktır..!

KARTALBAKIŞI ÖZEL HABER

Yorumlar (0)