Rize'ye Ceza Yok!

Çaykur Rizespor Galatasaray maçında son dakikalarında aut çizgisinde yere düşen Burak Yılmaz'a tribünden taş atıldı. Elmacık kemiğine isabet eden taş, yıldız futbolcunun yüzünde kanamaya sebep oldu.

ÖZEL 13.03.2014, 20:46
157
Rize'ye Ceza Yok!

Rize’de sahalarda görmek istemediğimiz anlardan biri yaşandı. Galatasaraylıfutbolcular köşelere geldiğinde sahayı yabancı madde yağmuruna tutanKaradeniz ekibinin taraftarları, son dakikada işi iyice abarttı. AliAdnan’la girdiği ikili mücadelede yerde kalan Burak Yılmaz, autçizgisinde yardımcı hakeme itiraz ettiği sırada yüzüne çarpan taşlasarsıldı. Elmacık kemiğine isabet eden taşla yüzü kanamaya başlayanBurak, bir süre yerde kalırken isyan etmekten kendini alamadı. FutbolFederasyonu’nun bu olay sonrası Çaykur Rizespor’a ağır bir ceza vermesibekleniyordu.


Geçtiğimiz hafta Antalyaspor deplasmanında oynayan Çaykur Rizespor bu hafta kendi sahasında Beşiktaş maçını Galatasaray maçında yaşanan olaylardan dolayı  Çaykur Rizespor Beşiktaş maçının seyircisiz oynanması bekleniyordu.

Türkiye'de spor camiası bu olay üzerine ortak noktada buluşmuştu.Atılan yabancı madde sonucu Burak Yılmaz'ın yüzünün yaralanmış olmasıhususu ne spor ahlakı ve fair-play ruhuna ne taraftarlığa ne deinsanlığa sığar. Böylesine bir eylemi gerçekleştiren şahsın hiçbirmazereti olamaz. Ayrıca bu hareket 6222 sayılı kanuna göre suç oldukları vurgulayan bir çok spor yorumcusuna rağmen PFDK bugün yaptığı toplantıda Çaykur Rizespor kulübüne seyircisiz oynama cezası vermedi.


Beşiktaş'lı yöneticiler Çaykur Rizespor'a verilmeyen ceza sonrası  TFF ve PFDK'nın  çifte standart yaptıklarını ifade ettiler.


Yorumlar (0)