'Pirlo, Almeida ve Fernandes...'

Futbol yorumcusu Atilla Türker Beşiktaş gündemini Kartal Bakışı'na değerlendirdi.

ÖZEL 11.11.2013, 13:33
175
'Pirlo, Almeida ve Fernandes...'

Usta spor yorumcusu Atilla Türker Beşiktaş gündemini KartalBakışı'na değerlendirdi.

Manuel Fernandes dünya çapında bir yetenek.Her takımda oynayabilir.Geçtiğimiz sezonun başlarında da müthiş bir form grafiği göstermişti.Tek başına maçın skorunu degiştirebilecek bir özelliğe sahip.Oyun zekası teknik kapasitesi mükemmel ötesi.

Olumsuz tarafı böylesine büyük bir yetenek,sadece küçük maçlarda parlıyor.Kendisine hiç iyi bakmıyor gece hayatına düşkünlüğünü herkes biliyor.Medyada sık sık görüyoruz Manuel Fernandes’in gece hayatı görüntülerini. Büyük oyuncu dediğin büyük maçlarda belli olur.Büyük maçlarda sahada olmadığı ayrı bir gerçek. Açık söylemek gerekirse yetenek ve özel hayatı ters düşen bir futbolcu. Hangi takımı tutarsanız tutun Fernandes’i büyük bir zevkle izlersiniz.

Hugo Almedia kendini kanıtlamış bir futbolcu.Portekiz milli takımında da büyük başarılara imza attı. Son dönemlerdeki form düşüklüğü Beşiktaş taraftarını çok rahatsız ediyor. Kafa yapısı olarak kendisini sahaya veremiyor.Kronik sakat olduğu belli.Kendisine bir çok kez şans verilmesine rağmen sahada fizik olarak ağır bir yapısı var.Bu tür oyuncular seri bireysel yetenekleri sınırlıdır.

Pirlo dünyanın bildiği izlediği inanılmaz bir yetenek. İsmi duymak bile heyecan veriyor. Bu tür oyuncular Türkiye gibi ülkeleri son durak olarak görebiliyor.Beşiktaş’ın mutlaka takviye yapması gerekiyor. Özellikle son derece seri, bitirici bir forvete Beşiktaş’ın ihtiyacı var.

Yorumlar (0)