'Maçın Kader Adamı Oğuzhan'

AMK gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kaan Bora dev derbiyi KartalBakışı'na değerlendirdi.

ÖZEL 19.08.2015, 11:56
247
'Maçın Kader Adamı Oğuzhan'

-Nasıl bir derbi bekliyorsunuz? 


Tabi şimdi baktığımız zaman Fenerbahçe için kader anı diyebiliriz.Yani sadece Beşiktaş'ı değil ligi ilgilendiren bir maç olacak.Fenerbahçe'nin kazanması durumunda sadece Beşiktaş'a değil, Kasımpaşa veGalatasaray'a karşı da bir avantaj olacak. Galatasaray ileKasımpaşa'nın da maçı var, sonuçta iki takımdan biri mutlaka puan kaybıyaşayacak. Ama Beşiktaş kazanırsa, lig yeniden başlar. Yani liginyeniden başlaması olacak. Beşiktaş'ın uzun bir aradan sonra galibiyethasreti var onunda motivasyonu var.

-Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında nasıl bir taktik savaşı olacak ?


Fenerbahçe çok oturmuş bir takım görünüyor. Yani böyle daha iyioturmuş bir takım olarak oynuyorlar. Çok önemli bir eksikleri de yok.Bir tek kaptan Emre sakat ama onda da bir çok oyuncu var, onun açığınıkapatacak, o bölge zaten Fenerbahçe'nin en güçlü olduğu bölge. Orta sahaen güçlü bölge olduğu için onun boşluğunu dolduracaktır. TabiFenerbahçe daha hücüm ağırlık oynayacak veya oynadığı futboldan tavizvermeyecek. Normal oyun planında sahada olacaktır. Ersun hocanın öndebasan takım olgusuna devam edecekler. Ama Beşiktaş'ın işi daha çok zoryani Beşiktaş, ligin başından beri ilk dört haftalık, Galatasaray maçıkırılma noktası oldu Beşiktaş için. O maçta çok kayıp yaşadı BeşiktaşHem tribün desteğimi, hem puan kaybını yaşadı. Bu maç aslındaBeşiktaş'ın psikolojik olarak, moral kazanması lazım. Beşiktaş için yinezor bir karşılaşma. Beşiktaş'ın işinin daha zor olduğunu düşünüyorum.Yani zor bir deplasman olacak Beşiktaş için. Oyunu biraz rakibe göreşekillendirmesi gerekiyor yani direkt rakibe saldırmamalı ya da diğerrakiplere oynadığı gibi oynamamalı. Hücüm yerine biraz daha garanti oyunoynamalı.

-Maçın kader adamları kim olur size göre? 


Beşiktaş'ta kesinlikle Oğuzhan olur. Fenerbahçe'de bir çok oyuncu varyani. Son maça baktığımz zaman Emenike kenarda duran bir futbolcu amamaçın kader adamı. Sow golü attı ama Emenike'nin golü yani. O orayagetirmese, o Sow'un önüne bırakması. Bir kaç adam var Fenerbahçe'de.Sow, Webo ama Beşiktaş'ın Oğuzhan diyebilirim, direkt. Oğuzhan'ın oyunuBeşiktaş için çok önemli olacak.

Yorumlar (0)