'Kod Adı Batalla'

Devre arasında kadroyu güçlendirmek isteyen Beşiktaş'ın hedefi Bursaspor'dan ayrılmak isteyen Batalla.

ÖZEL 19.08.2015, 11:56
190
'Kod Adı Batalla'

Bursasporforması giyen ve yeni teknik direktör Daum ile anlaşamadığı içintakımdan ayrılmak isteyen Arjantinli futbolcu, menajeri vasıtası ileBeşiktaş'a önerildi ve takımını güçlendirmek isteyen Beşiktaş'ıntransfer hedeflerinden biri oldu.

Siyah Beyazlı camia Batalla'nıntakıma ilaç olacağı, Fenerbahçe ile 9 puan farkın kapatılmasında vebelirlenen hedeflerin gerçekleşmesinde yıldız ismin çok büyük katkıvereceğini düşünürken, Batalla'nın Beşiktaş'a çok şey katabileceğinidüşünüyor.

Beşiktaş taraftarları ise sosyal medyada Batalla'nıntransferi için Çare Batalla gibi yazılar yazarak, transferi istediğinigösteriyor.


Bursa Başkanından Batalla Açıklaması

Burspor Başkanı Erkan Körüstan, Batalla konusunda flaş açıklamalarda bulundu. 

Körüstan,Özlüce Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, kulübe uzunyıllar hizmet eden takım kaptanı Batalla ile ilgili sorun yaşadıklarınısöyledi.

Onun, kendilerinin de anlamadığı bir şekilde psikolojikproblemleri bulunduğunu savunan Körüstan, "Pablo, sezonun ilk maçı olanEskişehirspor karşılaşmasından önce SayınDaum'a gelerek, kendisinin sisteminde oynayamayacağı belirtmiştir. SayınDaum, 'Hayır kabul etmiyorum, sen bu takımın yıldızısın, lidersin, senbana uymazsın, ben sana uyarım' diyerek kendisiyle görüşmüş ve rahatlaşmıştır ifadesini kullandı.

Daha sonra birçok kez küçük olaylar yaşadıklarını dile getiren Körüstan, yönetim kurulu olarak bunları çözdüklerini bildirdi.

Batalla'nın menajerinin,sezon başında kendilerine gelerek, ona transfer teklifi olduğunu, kabuletmeleri halinde takımdan ayrılmak istediğini söylediğini aktaranKörüstan, şöyle devam etti.

"Kesinlikle Pablo'yu satma gibi birdüşüncemiz olmadığını belirttik ve görüşme taleplerini reddettik. Sonraçok ısrarcı oldukları için İkinci Başkanımız Rıdvan Şen, kendileriyleİstanbul'da kısa bir görüşme yaptı. Bu talebi kabul etmedikten sonra menajerler,'Batalla'nın sözleşmesine iyileştirme yapın' dedi. Biliyorsunuzrahmetli İbrahim Yazıcı iyileştirme yapmıştı. Bir de biz yaptık. Bundansonra Pablo düzeldi hatta Türk vatandaşlığını teklif ettik, onu da kabuletti. 'Futbolu Bursaspor'da bırakmak istiyorum' deyince de 'Seninjübileni yaparız' dedik. Buna da çok mutlu oldu.BATALLA KRİZİNDE OLAYIN PERDE ARKASI

ErkanKörüstan, Batalla'nın Kasımpaşa karşılaşmasında oynamak istemediğinibasından öğrendiğine ve bu durumun kendilerine resmi olarakbildirilmediğine dikkati çekti.

Olayda başka etkenlerbulunduğundan şüphelendiklerini bildiren Körüstan, "Eski yöneticilerinhaberi var. Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıyorlar ama bizimhaberimiz yok. Basından önce eski yöneticiler bunu nasıl öğreniyor? Buçocuğun kafasını birileri karıştırıyor. Menajeri mi, başkaları mı?Psikolojik olarak Pablo iyi durumda değil" değerlendirmesinde bulundu.

Birgazetecinin, "Pablo Martin Batalla'nın dönüşü olabilir mi?" sorusuüzerine Körüstan, bunu zamanla göreceklerini dile getirdi.

"Bukadar olay olduktan sonra bu da cezasız kalmayacaktır" diyen Körüstan,Batalla'dan, Bursaspor camiası ve Daum'dan özür dilemesini istedi.

Batalla'nınyanlış yaptığını savunan Körüstan, "Maça iki gün kala 'Oynamıyorum'demek çok yanlış. Pablo'nun yaptığı bir saygısızlık. Yaptığı, Bursaşehrine, mesleğine saygısızlık" diye konuştu.

Körüstan, telefonlagörüştüğü Batalla'ya, "Çok fazla psikolojin bozuksa seni izinli gibigörelim. Tamam, bu maç önemli değil. Dinlen, birkaç gün sonra otururkonuşuruz" dediğini ancak bunu kabul etmediğini belirtti.

Konuşmasısırasında tesislerin önünde toplanan taraftarların, yönetim kurulunuistifaya davet etmesini de değerlendiren Körüstan, "Taraftarlar 'yönetimistifa' diye bağırıyor ama yönetimin yapacağı çok fazla bir şey yok.Gerekenleri sadece Batalla'ya değil, tüm futbolculara yapıyoruz. Hiçbirfutbolcunun şikayeti yok. Bence onlar da şu an çok kızgın durumdadır.Pablo'nun yaptığı, onlara da bir saygısızlıktır" görüşlerini iletti.

Yorumlar (0)