''Klinik Geliyor''

Sakatlıklardan yakasını kurtaramayan siyah-beyazlı takımda Ömer Şişmanoğlu’nun sakatlığı herkesi şoka uğrattı. Adalesindeki ikinci derece yırtık nedeniyle 2-3 hafta sahalardan uzak kalacak olan Ömer’in sakatlığı bir başka tehlikeyi akıllara getirdi.

ÖZEL 11.03.2014, 12:30
''Klinik Geliyor''

Önder Özen daha önce yaptığı açıklamada, sağlık departmanı hakkında da konuşan Önder Özen bu bölümü çokönemsediklerini belirtti. Özen sağlık departmanı hakkında şunlarısöyledi; '' Normalde kulüplerlerde 1 doktor, 2 fizyoterapist, 3 masörbirlikte götürürler bizde de böyle ama biz gelecek sezon eğeryapabilirsek bir sporcu kliniği kurmak istiyoruz. Oraya takım sporlarıkonusunda uzman 1 şef doktor ve altında 6 tane takım doktoru olsunistiyoruz. Basketbol, Voleybol gibi birçok takımın doktorları da oradaolsun istiyoruz. '' Bayer Leverkusen örneğinden yola çıktıklarını söyleyen Önder Özen, bu konuda sözlerine şu şekilde devam etti. ''Bizmaçlardan sonra rejenerasyon antrenmanlarını 2 günde yaparkenLeverkusen kurmuş olduğu klinikte açtığı bir oksijen odasıyla bunu 40dakika içinde hallediyor. Biz de biraz da bu sistemi uygulayabilmek içinkliniği yapmayı istiyoruz. ''


Beşiktaş sakatlıkların azalması konusundaki son çözümü veumudu ise, tesislere kurulması planlanan spocu kliniği,Ömer Şişmanoğlu'nun şok sakatlığı sonrası teknik heyet ve Beşiktaş yönetimi tarafından sporcu kliniği çalışmalarına hız verildi.Başkan Fikret Orman'da çalışma hakkında detaylı bilgi verildi.

Yorumlar (0)