'Kasımpaşa'da Oynamayalım'

Galatasaray derbisinde yaşanan olaylardan sonra iç saha maçlarını Kasımpaşa stadında oynamaya başlayan Beşiktaş,Kasımpaşa yönetiminin sert açıklamasından sonracamiadan gelen büyük baskı sonrası iç saha maçlarını Kasımpaşa'da oynayacak mı ?

ÖZEL 19.08.2015, 11:56
232
'Kasımpaşa'da Oynamayalım'
Sezon öncesi natif statlar arasında Gebze ve Zeytinburnu stadyumları vardı.Bir diğer secenek ise Beşiktaş'ın iç saha maçlarını farklı anadolu şehirlerinde oynaması.Kasımpaşa\'da oynanan her iç saha maçında Beşiktaş Kulübü 220 bin ödeme yapıyor.


Sezon Öncesi Konak Belediyesinin Daveti

Konak Belediye Başkanı Hakan Tarkan, Beşiktaş'ın maçlarını İzmir'de oynaması için davette bulundu. Beşiktaş'ın, teklifi kabul ederek maçlarını İzmir'de oynaması halinde şehrin ekonomisine ciddi katkı sağlanacağını belirten Tartan, İzmirlinin bu davete olumlu cevabı heyecanla beklediğini söyledi.

Bir süreden beri tarihî İnönü Stadı'ndaki bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle İstanbul'da stat arayışını sürdüren Beşiktaş'a İzmir'den davet geldi. Spor yazarlığı geçmişi de bulunan Başkan Tartan, Beşiktaş'ı İzmir'de ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. Konuyu Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman'a ilettiğini dile getiren Tartan, "İzmir seyircisi, bir süredir Süper Lig maçlarına hasret. İzmir'de de çok sayıda taraftarı bulunan Beşiktaş'ı, İzmirli hoşgörüsüyle ağırlarız. Beşiktaş'a en çok İzmir yakışacak. Beşiktaş İzmir'e gelsin, maçları burada oynasın. İzmirli, Beşiktaş'ı sever. İzmirli, en güzel evsahibidir. Atatürk Stadı, BJK için uygun olur. Ulaşım kolay, seyircisi çok, üstelik kendi evinde gibi oynar." dedi.


Yol SorunuBeşiktaş maç günü tesislerden yola çıkarak, Atatürk Olimpiyat Stadına yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası ulaşıyordu.Bu yorgunluk doğal olarak maç içinde de Beşiktaş'lı oyuncularda bariz bir şekilde gözüküyordu.Kasımpaşa\'da yol sorunu ise Ümraniye'den yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk sonrası  Kasımpaşa'ya ulaşılıyordu.

Yorumlar (0)