KARADENİZ'İ HAKLI ÇIKARTAN DİLEKÇE

Beşiktaş'ta yaklaşan Olağan Seçimli Genel Kurul öncesi, tartışmalara neden olan Rüzgar Sağnak'ın "Adaylığım engelleniyor" şeklindeki açıklamalarına, BJK Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz detaylı bir açıklamayla cevap verdi.

ÖZEL 06.05.2016, 19:35 06.05.2016, 19:43
991
KARADENİZ'İ HAKLI ÇIKARTAN DİLEKÇE

Karadeniz, yaptığı açıklamada tartışma yaratan 35. Maddenin internet ortamında toplanan imzalarla kabul edilmeyeceğini, ıslak imza, Noter tasdiki ya da Divan Kuruluna bizzat başvuruyla yapılması gerektiğinin altını çizmişti.  Başkan adayı olduğunu daha önce açıklayan Rüzgar Sağnak'ın teslim ettiği dilekçenin hiçbir hukuksal bağlayıcılığının olmamaması tespit edilince kendisine eksik evrakları tamamlaması için 3 gün süre verildiği belirtmişti.İSTENİLEN BELGELERİN ONAYSIZ OLMASI SEÇİMİN İPTALİNE YOL AÇARDivan başkanı Yalçın Karadeniz, kendisinin de Hukuk adamı olması sebebiyle bu konuda asla taviz verilmeyeceğinin önemini belirtmişti. 
BJK Divan Kurulu Başkanı Av. Yalçın Karadeniz'in onaysız, ya da bizzat başvuruyla alınmayan, belgelerin hukuksal bağlayıcılıktan uzak olmasının daha sonra yapılabilecek bir itirazla, Genel Kurul iptaline kadar uzanan sorunlara yol açabileceğini gerekçe göstermesi de Rüzgar Sağnak kanadı tarafından "Zorluk çıkarma" olarak yorumlanmıştı.

KARADENİZ'İ HAKLI ÇIKARAN FLAŞ GELİŞME

Tam bu konular tartışılırken, bugün Divan Kuruluna yapılan bir itiraz dilekçesi Yalçın Karadeniz'i haklı çıkaran nitelikteydi.


"SAĞNAK İÇİN İMZA VERMEDİM"

Başkan adaylarından Rüzgar Sağnak'ın Divan Kuruluna verdiği ve kendisinin adaylık sürecini desteklediğini belirttiği  isimlerden olan, 12779 üye numaralı Tunç Tufan Zilelioğlu, Rüzgar Sağnak tarafından Divan Kuruluna sunulan listede adının ve  imzasının kendi onayı olmadan yeraldığını, bu durumun düzeltilmemesi durumunda, konuyu mahkemeye taşıyacağını belirten  dilekçesini Divan Kuruluna iletti. Böylece Yalçın Karadeniz'in adaylar tarafından toplanılan imzalarda yasal denetim ısrarı daha ilk andan haklı bir gerekçe olarak gündeme geldi...

İŞTE O İTİRAZ DİLEKÇESİ


KAYNAK:KARTALBAKİSİ.COM/ÖZELHABER
Yorumlar (3)
adaya bak 4 yıl önce
internetten imza toplayıp aday olacakmış. Ahanda bende internetten oy verdim, iki buçuk
BIRAK BU AYKLARI 4 yıl önce
NEYE İMZA ATTIGINI OKUMAMIŞMI BU ŞAHIS FAZLADAN 60 KİŞİ VAR ARA SOR TEYIT ET 250 DEN AZ SA İPTAL EDERSIN EN AZ 250 ADAM VERMIS 306 KİŞİ NEDİR BU ALLAH AŞKINA BU TAKTIGI MI BULDUNUZ KENDINIZCE
Rüzgar 4 yıl önce
Imza toplanamıyor nasıl başkanlık yapılacak