'İtici Gücü Hırsı Beşiktaş'ı Kamçılıyor'

Ünlü spor spikeri Emre Tilev, Beşiktaş'ın Fenerbahçe'ye konuk olacağı maç öncesi KartalBakışı'nınsorularını yanıtladı.

ÖZEL 29.11.2013, 11:12
160
'İtici Gücü Hırsı Beşiktaş'ı Kamçılıyor'

:
İşte Emre Tilev'in açıklamaları

 

SORU : Lider Fenerbahçe evinde Beşiktaş\'ı ağırlıyor. Sizce nasıl bir atmosfer olur ve nasıl bir maç izleriz?

 
Emre Tilev : Son dönemde Fenerbahçe'nin oldukça başarılı bir süreç geçirdiğini söyleyebiliriz. Özellikle kanat akınlarını çok iyi yapıyorlar. Sağ ve sol bekleri Gökhan ile Caner çok etkililer. Ve Caner özellikle, ataklara verdiği desteklerle rakibi çok zorluyor. Orta alandan çıkan toplar hedefi bulabiliyor. Kuyt, Sow, Webo bu üçgen hakikaten müthiş. Adeta Bermuda Şeytan Üçgeni. Çok etkili pozisyonlar yaratıyorlar ve seyircisinin desteği ile de her maç biraz daha ivmelenerek hareket ediyorlar. 90 dakikalık maç süresinin sonuna kadar. Ki son 3-4 maçta son saniyelerde puan kazandıklarını biliyoruz. Ersun Yanal'ın iyi bir taktik aşıladığı ve iyi antre ettiğini için 90 dakikanın sonuna kadar koşan bir takım görüntüsü sergiliyor. Bu yüzden derbide seyirci avantajının da hesaba alındığında Fenerbahçe'yi Beşiktaş\'ın bir tık önünde görüyorum.

 

"FERNANDES GÜNÜNDE OLURSA..."

 

SORU : İki takım adına da soruyorum. Maçı kazanmak için ne yapmaları gerekiyor?

 

TİLEV : Bence en büyük sıkıntı şu; Fenerbahçe'nin orta alanı çok güçlü değil. Beşiktaş'ta ise tam tersi. Eğer gününde bir Fernandes'i yakarlarsa Beşiktaş, orta alanı çok etkin. Ama Fenerbahçe, özellikle Sow-Webo ikilisini oynattığı taktikde yan yana, çok ciddi sorunlar yaşayacaktır Beşiktaş. Neden? Çünkü çok ağır kalıyor savunmada Beşiktaş. Bilic'in savunmayı nasıl kurgulayacağını bilmiyorum. Ama özellikle savunmada derinlik kaybolduğunda arkaya atılan toplar sıkıntı yaratıyor. Beşiktaş\'ın kalesinde iyi bir kaleci var. Performansının başarılı olduğunu söyleyebileceğimiz bir kaleci var. Tabi burada en önemli etkenlerden birinin bek oyuncularının dışında kanat oyuncularının olduğunu söyleyebilirim. Kanat hücumları ne kadar destek bulacak? Mesela Fenerbahçe müthiş destek veriyor kanata. Ama Beşiktaş'ta aynı desteği göremiyoruz.

 

"UN ESKİ, YAĞ KALİTESİZ BILIC NE YAPSIN?"

 

SORU : Bilic 3 büyükler arasında ilk derbisini Galatasaray ile oynadı ve mağlup oldu. Bu ikinci derbisi. Genel olarak Bilic'i nasıl buluyorsunuz?

 

TİLEV : Ben Bilic'i çok başarılı buluyorum. Bir ruh veriyor takıma. Bu tip ruh veren karakterler bana keyif veriyor. Ama şunun da altını çizmekte fayda var; zaten eldeki ne? Un var, yağ var helva yapalım da... Un biraz eski bir un, yağ biraz kalitesiz bir yağ. Anlatabildim mi? O yüzden ben Bilic ismini öne taşırken farklı çok daha farklı bir kavramı ortaya koyuyorum. O kavram da Bilic'in itici gücü. Bilic ortaya koyacağı değerlerle her şeyi daha farklı hissettirebiliyor. Bilic'in itici gücü, hırsı Beşiktaş takımını kamçılıyor.

 

Son olarak tüm Beşiktaşlılara keyifli bir maç diliyorum.

Yorumlar (0)