Halic'in Parlayan Yıldızı

Bu günlerde Eyüpspor taraftarları çok mutlu, takımları doludizgin şampiyonluğa koşuyor.

ÖZEL 16.11.2014, 14:55
4935
Halic'in Parlayan Yıldızı

Bu günlerde Eyüpspor taraftarları çok mutlu, takımları doludizgin şampiyonluğa koşuyor; 27 puanla ligdeki en yakın rakiplerine 6 puan fark atan Haliç'in sultanlarının başarılarında en büyük pay sahibi olan oyuncuların başında elbette 19 yaşındaki yıldızları Alperen Doğan geliyor. Geçtiğimiz 10 haftada attığı 5 gol ve 5 asistle takımın skor yükünü taşıyan Alperen Doğan süperlige göz kırpıyor.
 
Beşiktaş altyapısının yetiştirdiği son dönemlerin en önemli oyuncusu olan Alperen'in macerasını kendinden dinleyelim.
 

A.D : 13 yaşımda Beşiktaş'ın altyapısına girdim, belirli bir seviyeye geldikten sonra , gelişimim için maç tecrübesi kazanmam gerektiği yönünde hocalarım tavsiyede bulundu. özellikle Önder Özen futbolumu geliştirmem yönünde çok yardımcı oldu. İlk olarak Dikilitaş takımında amatör lig tecrübesi bu sezon ise Eyüpspor ile profesyonel lig tecrübesi yaşamam gerektiği konusunda destek gördüm.
 
Profesyonel Lig, A2 seviyesinden çok farklı. Eyüpspor'da kendimi muhteşem bir takımın içerisinde buldum, her hafta dolu tribünler önünde ve ateşli bir taraftar kitlesiyle beraber oynamak A2 liginden çok farklı. Her genç oyuncunun bu tecrübeyi yaşamasını tavsiye ederim.
 
Gelecek ile ilgili çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Genç oyuncuların yaşadığı en büyük sıkıntı sürekli forma şansını bulup, maç ritmini ve fiziki üstünlüğü yakalamaktır. Bununla ilgili şampiyonluğa koşarken sürekli özel antreman programları ile kendimi geliştirmeye çalışıyorum, herşey çok iyi gidiyor. Şayet sakatlık gibi talihsizlikler yaşamazsam hayallerimi Vodafone Arena süslüyor diyebilirim. Büyük takımlarda oynamak o kadar kolay değil, büyük oyuncular var. Ben kendi adıma tam olarak hazır ve tecrübeli bir şekilde şansımı denemek istiyorum. Şans bulduğum zaman kendi adıma hazır ve tecrübeli olmalıyım, bu uğurda çok çalışıyorum. Bu sezonu şampiyon olarak kapatmak şimdiki en büyük hedefim. Atacağım goller ile elimden gelen en büyük desteği takımıma vermek istiyorum. 

Yorumlar (4)
asdfasfasf 6 yıl önce
keske muhammet demirciyide 2 sene a takımla idmana cıkarıcagınıza aynı stratejiyi önce amatör sonra prof deneyimini yaşayıp bu senede süper ligde bi takımda kadroya girme mücadelesi verseydi
Fatih 6 yıl önce
alperen doğan sene başında beşiktaş a takımla profesyonel sözleşme imzalamıştı niye tekrar alt liglere gitti
Sadi 6 yıl önce
Mertcan Aktaş da iyi gidiyor. Unutulmaması lazım. http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=130270
kenan 6 yıl önce
muhammed demirci son 5 macta 11e girememis. insallah toparlar kendini. seneye iyi yedek olsa bari.