''Gomis Savaşı''

Galatasaray'lı yöneticiler Beşiktaş'ın transfer gündeminde olan Gomis için menajer Francesco Di Frisco pazarlık masasına oturdular.

ÖZEL 04.05.2014, 13:25
127
''Gomis Savaşı''

Galatasaray ve Beşiktaş bir yandan ikincilik savaşı verirken,diğer yandan Gomis transferi için 2 kulüp arasında büyük bir savaş var.Beşiktaş'ın teklifini her fırsatta doğrulayan Gomis'in Galatasaray'lı yöneticilerle transfer görüşmesi yapması Beşiktaş'lı yöneticileri kızdırdı.


Beşiktaş’ın devre arası transfer sezonundan bu yana çok yakından ilgilendiği 28 yaşındaki forvete Galatasaray'ın çok cazip birteklif sunduğu öne sürüldü.


Fransız golcünün transferi için Gomis'in Türkiye temsil haklarını elindebulunduran Ceylan Çalışkan'a transfer için tam yetki veren Galatasaray yönetimi, Fransız yıldızın talep ettiği 3 milyon eurolukimza parasını ortadan kaldırmak için büyük bir çaba harcıyor.


Gomis ile İngiltere ve Almanya’dan birçok kulübün de ilgilendiğibelirtildi. Ancak ekonomik anlamda en iyi teklifin Galatasaray’dangeldiği kaydedildi. Fransa Milli Takımı’nın da formasını giyen veBrezilya’da yapılacak Dünya Kupası kadrosuna alınması beklenen Gomis, busezon Lyon’da 44 resmi maça çıktı, 20 kez fileleri havalandırdı. Yıldızforvet, Lyon’un son yıllarda yaşadığı düşüş ve Şampiyonlar Ligi’ndenuzak kalması nedeniyle takımından ayrılmak istiyor.

Yorumlar (0)