Gekas'a Dikkat Edilmeli

Başarılı spor sunucusu ve yazarı Yusuf Kenan Çalık, KartalBakisi.com'a açıklamalarda bulundu.

ÖZEL 25.11.2013, 12:37
190
Gekas'a Dikkat Edilmeli

Bu akşam maçı Trt Radyoda canlı olarak ben anlatacağım.Bu sezon Beşiktaş'ın bir çok maçını canlı olarak anlattım."Beşiktaş'ınkesinlikle kazanması gerekiyor. Derbi öncesi ne olursa olsun galipgelinmesi lazım. Konya takımı garip bir takım, dikkat edilmesi gerekenönemli bir rakip. Bu maçta Manuel Fernandes oynamak istemiyorsaoynamasın. Derbi kaybedilirse şampiyonluk gider. Bilic bu akşam nispetenFernandes olmadan da çıkabilir. Fernandes'i derbiye saklamak daha iyiolur.

Gekas iyi bir golcü bunu kimse inkar edemez. Savunmanınbireysel hatalarından korkmalı. Antaspor maçında yenen iki gol bireyselhatalar, Gekas değil tüm forvetler bu bireysel hataları değerlendirir.Almeida gibi gol kaçıran adamlar tepki görür. Böyle futbolcular diğerkulüplerinde oldu. Almeida sözleşme avantajını kullanıyor tıpkı ManuelFernandes gibi.

Mustafa Pektemek, Ömer Şişmanoğlu ve Eneramo çokkaliteli futbolcular. Eneramo denenebilir. Hugo Almeida bu takımınparçası olmalı. Ömer ise sonradan oyuna giren, maçı değiştirebilecek eniyi futbolcu. O, o profilde kalmalı. Mustafa Pektemek'in sakatlıklarıolmasaydı Almeida'nın sözleşmesi veya gol kaçırmaları konuşulmazdı.

Çiftforvet tercihi orta sahası dirençli olan Konyaspor gibi takımlara karşıçok kötü olur, tuzağa düşebilirsin. Tamamen hocaya kalmış, risklik ilealakalı tamamen orta saha direnci çok önemli bir roldür. Gökhan Töresavunma anlamda çok disiplinli. Olcay Şahan'ın da defansif yönü çokgüçsüz. Kuyt, Gökhan Gönül'e destek veriyor. Galatasaray'da Burak Yılmazsavunmaya çok destek veriyor. Fenerbahçe ve Galatasaray daha hücumfutbol oynuyor. Futbol oynaması için bekleri Serdar ve Ramos'u ileriçıkartamıyorsanız veya önlerindeki isimler savunmaya gelmiyorsa, sorun11 futbolcuda değildir.

Yorumlar (0)