"Galibiyetle Güzel Günler"

Sabah Gazetesinin başarılı Spor Yazarı Fatih Doğan, KartalBakisi.com'a konuştu.

ÖZEL 19.08.2015, 11:56
154

 Sabah gazetesinin başarılı spor yorumcusu Fatih Doğan, KartalBakisi.com'a açıklamalarda bulundu.

*Bugün deplasmanda oynanacak bir Akhisarspor maçı var, bu maçla ilgili neler düşünüyorsunuz?
-Akhisarspor bu sezon kendi evinde iyi bir form yakaladı. Galatasaray ve Trabzonspor'a karşı aldıkları sonuç bunun en büyük göstergesi. Hamza Hamzaoğlu evinde iyi oynayan, maç kaybetmeyen, efektif bir takım yarattı. Zorlu bir mücadele olacak. Ancak Beşiktaş oraya kazanmak için gitti. İlk dört haftadaki performansından uzak olan Beşiktaş'ın en büyük sorunu Biliç'in kenarda olmamasıydı. Galatasaray maçından sonra yaşanan olaylar takıma kötü etki yarattı. Ancak üç maçlık cezası biten ve kenarda olan Biliç ile beraber Beşiktaş daha iyi bir görüntü çizecektir.  Akhisar gibi zorlu bir deplasmanda takımına başına dönecek olan Biliç ile takım efektif bir oyun koyacaktır. Eğer bugün Beşiktaş bu zor deplasmandan galibiyet ile dönerse Beşiktaş'ı güzel günler, güneşli günler bekliyor diyebilirim.

*Beşiktaş size göre de gol sıkıntısı çekiyor mu? 
-Sezon başında dediğim gibi Hugo Almeida bir risktir. Hugo Almeida geçen seneye göre daha istekli, daha çok pozisyona giriyor, daha çok çaba göstermeye çalışıyor. Ancak 4 pozisyon veya 8 gol pozisyonunda hiç gol atamamak, bunun biraz göstergesi olabilir. Orta sahada yaratıcı oyuncularında forma giymiyor olması da çok büyük etken.  Olcay Şahan ve Gökhan Töre'nin iyi oyunu, Fernandes ve Oğuzhan gibi yaratıcı oyuncuların takımda olup, iyi oynaması bu sıkıntıyı çözmekte etkili olur. 

*Peki Biliç'e yapılan eleştirilere katılıyor musunuz? Tercihleri konusunda eleştiri almıştı.
-Yani ben Biliç'e yapılan eleştirileri haksızlık olduğunu düşünüyorum. Olcay Şahan belki gol atamıyor ama gol pozisyonlara sokuyor, görevini, üstüne düşeni yapıyor. Takım 27 kişi ve iyi oyunculardan oluşuyor. Biliç gerekeni yapacaktır, bu zaman içerisinde bu futbolcuları da kullanacaktır. Belki Almeida yerine Eneramo tercihi olabilirdi. Onun dışında şöyle bir çizgi var. Almeida'nın form düşüklüğü yada isteksizliği yok burada Hugo Almeida'nın belki konstrasyon veya yetenek sıkıntısı olduğunu düşünebiliriz. Gol pozisyonlarına giriyor ancak kaçırıyor. Slaven Biliç'e şu aşamada yapılan eleştirilerin haksızlık ve abartı olduğunu düşünüyorum. 

Yorumlar (0)