Fernandes ve Almeida Konusunda Taraftar Haklı

TRT SPOR'un başarılı spor muhabiri Fırat Günayer Beşiktaş gündemini KartalBakışı'na değerlendirdi.

ÖZEL 25.11.2013, 12:28
678
Fernandes ve Almeida Konusunda Taraftar Haklı

"Beşiktaş bu maçıkazanmak zorunda. Lider olan Fenerbahçe arayı açıyor. Beşiktaş eğergalip gelirse üçüncü olacak,Kadıköy'deki maç öncesi puan farkı, 8olmalı. Eğer Beşiktaş bu maçı kaybederse fark açılacak. Konya Torku flaşve etkili bir takım ama Karabük - Akhisar tarzı bir zor deplasman değil.

Gekas,Hasan Kabze gibi etkili isimlerden oluşan hücum hattı var. Defanshatları ise biraz sıkıntılı Ali Turan büyük bir eksik. Beşiktaş'ın bumaçta galip gelmesi sıralama için çok önemli. Kasımpaşa ve Sivassporarkalarından geliyor.

Fernandes kadroda olabilir ama Kadıköy'esaklayabilir Bilic, İsmail'i oynatıp, Veli - Atiba yapabilir. Atiba soldaoynar bu duruma göre. İsmail antrenmanda baya kondisyon yükledi amaİsmail'i riske etmeyebilir. Koşan bir orta saha olur, Oğuzhan'da bukoşan orta sahanın yaratıcı futbolcusu olur.

Fernandes ve Almeidakonusunda taraftarlar %100 yüz haklı. Rakiplerin yabancı futbolcularıgötürüyor. Emenike, Webo ve Sow her maç atıyor, her hafta maçkazandırıyor. Felipe Melo ve Drogba her maç sahaya tam gücünüyansıtıyor. 3 hafta içeride üst üste berabere kalması, yıldız birfutbolcuysan maç kazandıracaksın. 10 numara Manuel Fernandes, forvete enyakın adam. Fernandes futbol hayatına ön libero olarak başlamış amaBeşiktaş takımında oyun kurucu. Saha içinde iyi işler yapmıyor. Sözleşmekrizinden sonra Fernandes'de kötü bir hava var,uzun süredir çok olumlubir katkısı yok. Asist ve goller çok önemli, gol yollarını beslemesişart. Büyük ihtimalle oynamayacak diye biliyoruz ama oynamak istediğinisöyleyerek, özel olarak oynayabilir. Biz bunu geçmişte de gördük. SametAybaba ve geçmiş dönemlerde sakat sakat oynadı, bizim açımızdan sürprizolmaz. Beşiktaş'ın Fernandes olmadan da Konya'yı yenmesi lazım. İlk 3'egirmek bile Şampiyonlar Ligine girmek demek. Fenerbahçe'ye verilencezadan dolayı.

İlk 4 haftadaki Beşiktaş yok, Galatasaray maçınakadar iyi olan takım yok. Beşiktaş havaya girmişti, kapanan takımlarakarşı çok zorlanıyor Siyah Beyazlı ekip.

Fernandes bu kadar paraistiyorsa, bu paranın da hakkını vermeli. Taraftar ve yönetim sanakarşı desteği bu şekilde kimse vermez. Böyle oynarsan Fernandes, kimsesana destek vermez.

Yorumlar (0)