Erdem Ulus, Yönetim çArşı gerginliğini yorumladı

Bugün Cumhuriyet gazetesinde yer alan Yönetim-Çarşı Gerginliği haberi ve Beşiktaş Kulübünden gelen sert yalanlama çeşitli tartışmalara yol açarken, konuyu Kartalbakisi.com Yayın Yönetmeni Erdem Ulus'a sorduk.

İşte Erdem Ulus'un Beşiktaş'da yaşanan son gelişmeler üzerine yorumu...


Beşiktaş yönetimiyle, Çarşı grubu arasındaki gerginlik bilinen bir gerçektir. Medya Direktörü olarak göreve geldiği günden bu yana Rıdvan Akar bu durumu düzeltmek ve ya algıyı değiştirmek adına misyon üstlenmiştir. Çünkü kendisi de Çarşı Ruhunu içinde taşıyan bir gazetecidir. Fakat iki cephe arasındaki meseleler, sadece bu yaklaşımla düzelmeyecek kadar derin gibi gözüküyor. Kulüp açıklamasında altı çizildiği gibi, mevcut yönetim tarafından Çarşı, Beşiktaş'ın bir değeri olarak görülmemiş hatta kritik süreçlerde etkisiz hale getirilmeye çalışılmıştır. Haberde yazılanların tamamı doğru olmayabilir fakat yalanlamanın tamamı maalesef gerçek durumun çok uzağındadır. Beşiktaş yönetimi Çarşı'yı gerçekten önemsiyor ve son zamanlarda ki açıklamalarında belirttiği gibi Beşiktaş'ın bir değeri olarak görüyorsa bunu sözde bırakmayıp eyleme dönüştürmelidir. Yoksa Rıdvan Akar tarafından hazırlanıp Başkan Orman tarafından onaylanarak yapılan bu açıklamalar her zaman havada kalacaktır. İki taraf arasında gerginliğin devam etmesi uzun ya da kısa vadede Beşiktaş'a zarar verebilir. Bu nedenle Başkan Fikret Orman dolaylı yönden yaptığı söylemleriyle, eylemlerini bir kez daha gözden geçirmek durumundadır. Çarşı, iyi ve kötü niyeti birbirinden ayırabilecek olgunluğa sahip bir topluluk olarak Beşiktaş yönetimi tarafından "Bitirilmeye çalışıldığını" düşünmektedir. Çarşı, Fikret Orman ve yönetimin eylemlerinden memnun olmadığını açıkça dile getirirken, yönetimin bu konudaki eylem ve açıklamaları maalesef tutarsızlık gösteriyor. Yani işi bu hale getiren mevcut yönetim ise düzeltecek olanda yine onlardır. En azından son dönemde Kulüp tarafından yapılan açıklamaları bu yönde bir adım olarak görüyorum.

Taraftarıyla barışık olmayan, tribünü iyiler ve kötüler olarak ayırmaya çalışan bir yönetim, tıpkı Fenerbahçe'nin yaşadığı gibi patlamaya hazır bir bombayı her hafta cebinde stada getirmek zorunda kalır. Bu gerginliğin gerçek kaybedeni ise Camia olur.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
BJK
BJK - 4 yıl Önce

Çarşıda kimmiş ulan, en büyük Beşiktaştır. Yıllardır Yıldırım Demirören denilen şahıs bedavaya topladığı yarı çarşı gurubu yarı it kopuklan Beşiktaşlık ruhuna ihanet etmiştir. Ne kadar boş adam varsa hepsini seyirci diye getirmiştir. Istemizyoruz çarşı denilen boş adamları. Yıllarca Beşiktaş'în önüne geçmiştir çarşı gurubu. Beşiktaşımız konuşulsun çarşı gurubu değil.

kendal
kendal @BJK - 4 yıl Önce

la oğlım belliki sen beşiktaşlı değilsin, ondan böyle çarşı grubunu aşağılıyorsn asıl sen kimsin böyle laflar edinerek çarşı grubunu beşiktaştan soğutacağınımı sanıyorsun ibıne

Serkan T.
Serkan T. - 4 yıl Önce

Ne zamandir yoktun Erdem efendi. Takim iyi gittigi icin olumsuz da yazamiyorsun. Haliyle sana da malzeme cikmiyor. Bari Carsi üzerinden yüklen yönetime degil mi.
Cok ucuz hareketler bunlar. Senin gibi Besiktas asalaklarindan, hicbir yarari olmayip kene gibi kanimizi emen sözde yazarlardan kurtulacagiz elbette. Stat acildiginda alacaginiz tek yer, tek tribün disaridaki kaldirim tasi.

Chronzum
Chronzum - 4 yıl Önce

Erdem ulus ne çıkarın var. Çarşı maçlara gitmeyerek bjk yemi yönetime mi zarar veriyor. Bu zor dönemde takıma ve camia ya sırtını dönen çarşı artık beşiktaşlıyız demesin çarşıspor kursunlar. Vodafon arenadan uzak dursunlar

Süleyman
Süleyman - 4 yıl Önce

Magandalık yaparak biryere gelmeye çalışan bir güruh var. Efendi adamların takımı ne hale geldi. Parada değil kafada elit taraftara ihtiyaç var.