Emenike'nin Sarı Kartı Doğru

Ünlü spor spikeri ve radyo programcısı duayen isim Sabri Ugan, Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi sonrası KartalBakışı.Com'un sorularını yanıtladı.

ÖZEL 02.12.2013, 11:46
189
Emenike'nin Sarı Kartı Doğru

Sabri Ugan : "Futbola ve gole doyduk"

 

İşte Sabri Ugan'ın derbi hakkındaki görüşleri :

 

"GÖZLERİMİZİN PASI SİLİNDİ"

 

-Öncelikle nasıl bir derbi bekliyordunuz ve beklentilerinizi karşılayan bir derbi oldu mu?

 

Ben derbiden önce çok güzel bir maç bekliyordum. Beklentiler büyüktü. Maç da öyle oldu gerçekten. Muhteşem bir maç izledik. Gözlerimizin pası silindi. Futbola doyduk. Gole doyduk.

 

"NECİP YERİNE MOTTA GİREBİLİRDİ"

 

-Beşiktaş'ta hatalar nelerdi? Bilic maçı kazanabilecek değişiklikler yaptı mı?

 

Bir futbol karşılaşmasında hatalar olmadan goller olmaz, maçlar 0-0 biter. Bence Beşiktaş oynanabilecek oyun performansını ortaya koydu. Ancak şöyle bir şey olabilirdi. Veli'nin sakatlanıp oyundan çıktığı zaman, Necip yerine Atiba'yı orta sahaya alıp, Motta'yı sola monte edebilirdi. Yada Almeida yorulduğu zaman biraz daha erken davranıp bir oyuncu değişikliği yapabilirdi. Ama şunu söylemek lazım, her iki takım da o kadar güzel bir futbol ortaya koydular ki, bu maçta olabilecek ve varolan hataları konuşmak maçın ruhuna hakaret olurdu. Beşiktaş'ın klasik sorunları var. Bu maça ait değil klasik sorunları. Savunma tandeminde henüz kan uyumu sağlayamadı Beşiktaş. En önemli problem de bence burası. Ve bir de, yine KartalBakışı.Com'a söylemiştim, Serdar Kurtuluş'un transfer edilmesi halinde dahi Beşiktaş'ın sağ tarafında hala eksik olduğunu düşünüyorum. Orada rekabeti arttırması gerekiyor Beşiktaş'ın.

 

"EN İYİLER LİSTEMİN BAŞINDA TOLGA VAR"

 

-Sizce maçın oyuncuları kimlerdi? Sizin 'en iyiler listenizde' kimler var?

 

Benim en iyiler listemde Tolga başta olmak üzere Atiba, Veli ve tabi ki Almeida Beşiktaş'ta öne çıkan isimlerdi. Fenerbahçe'de ise Egemen, Caner ve Sow-Emenike isimleri iyiydi. Ve Alper de öne çıktı.

 

"HAKEMİN MAÇI ETKİLEDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"

 

- Peki hakem Cüneyt Çakır'ı nasıl buldunuz? Çok tartışıldı.

 

Cüneyt Çakır'ın en az 7-8 tane aynı düşünmediğim kararı vardı. Ama bu Cüneyt Çakır'ın yönetiminin Beşiktaş lehine veya Fenerbahçe lehine şeklinde değerlendirilmesini yanlış buluyorum. Cüneyt Çakır'ın bence, benim futbol yorumlarıma göre verdiği kararlardan bazıları Beşiktaş'ı, bazıları da Fenerbahçe'yi etkiledi. Hakemin maçın sonucuna etkisi olduğunu düşünmüyorum.

 

"EMENİKE\'NİN KARTI DOĞRU, MUSTAFA'NIN POZİSYONUNDA İSE..."

 

-Maçta çok tartışılan pozisyonlar vardı. Bunlardan iki tanesini sormak istiyorum. Öncelikle Kuyt ile Tolga'nın bir hava topu vardı.

 

Bence net faul, net faul.

 

-Diğer bir çok tartışılan pozisyon ise Emenike\'nin Sivok ile olan pozisyonu. Emenike\'nin kafa atması sonrası sarı kart gördüğü pozisyon.

 

Çok doğru bir sarı kart yorumu. Bence sarı kart. Ve pozisyon aynı İsveç - Avusturya maçındaki Elmander-Arnoutovic pozisyonunun aynısı. Birebir aynı. Orada Emenike\'nin kafası vuruş pozisyonuna geçmediği için kartın rengi doğruydu.

 

Bir diğer pozisyon ise Mustafa'nın eline çarpan pozisyon. Bunu da söylemek istiyorum. Orada eli açıktı. Yani penaltı verilebilirdi.

Yorumlar (0)