Cüneyt Çakır İsyanı

Kadıköy'de oynanan ve 3-3 beraberlikle sonuçlanan Fenerbahçe - Beşiktaş maçının yankıları sürüyor

ÖZEL 02.12.2013, 11:30
189
Cüneyt Çakır İsyanı

Derbinin hakemi CüneytÇakır'ın Beşiktaş'ın aleyhine kararları tartışılmaya devam ediyor.

Emenike'ninSivok'a attığı kafaya komik bir karar vererek sarı kart gösteren CüneytÇakır'ın bu kararı akıllara Johan Elmander'i getirdi. Cüneyt Çakır,İsveç - Avusturya maçında Johan Elmander'in Arnavutovic'den kafa yemişgibi yapma numarasına kanmış ve Avusturyalı futbolcuya kırmızı kartgöstermişti.

Orada Elmander'in pozisyonu abartmasına rağmenkırmızı kart gösteren Cüneyt Çakır'ın, Emenike'ye sarı kart göstermesitartışılıyor. Çakır, Necip Uysal'a kolay bir sarı kart gösterirken,Caner Erkin'i es geçmiş, Bruno Alves'i defalarca görmemiş ve derbininsonucunda büyük bir rol oynamıştı.

İsveç'le Avusturya arasında oynanan Dünya Kupası eleme maçında kazananİsveç olmuştu.Ama hakem Cüneyt Çakır'ın verdiği bir karar gündeme oturmuştu.

İsveç ile Avusturya arasında oynanan 2014 Dünya Kupası elemeleri maçındabir dönem Galatasaray'da da forma giyen İsveçli Johan Elmander,Avusturyalı Mark Arnautovic ile girdiği bir pozisyonda hakemi kandırarakAvusturyalı yıldıza kırmızı kartı gösterek İsvec'in büyük tepkisi çekmişti.


ELMANDER ÇAKIR'I FENA ALDATTI


Avusturyalı Mark Arnautovic'le faul pozisyonunda karşı karşıya gelenElmander rakibine kafasını değdirdi ve kendini yerne attı. Pozisyondaasıl eylemi Elmander yaptı ama kırmızı kartı rakibi gördü. Kırmızı görenArnavutovic, 'Elmander artistlik yaptı hakem yedi. Hiçbir şey yapmadımderken Avusturya basını Cüneyt Çakır'ı kötü yönetiminden dolayı eleştiriyağmuruna tutulmuştu.


ELMANDER DAHA SONRA ÖZÜR DİLEDİ

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri CGrubu'nda oynanan İsveç - Avusturya maçında Arnavutoviç'in kırmızı kartgörmesine neden olan Elmander, hakem Cüneyt Çakır ve Arnavutoviç'tenözür diledi.

Hakemi yanılttığını ve hareketinin Fair-Play'ayakışmadığını ve kendinin tam bir Fair-Play oyuncusu olduğunu söyleyeneski Galatasaraylı futbolcu Elmander, hatasını maçın yorgunluğuna bağlayarak hakem Cüneyt Çakır ve Avusturyalı futbolcu Arnavutoviç'ten özür diledi.Yorumlar (0)