Beşiktaş'ta Transfer Krizi

Siyah-Beyazlı takımda Tomas Sivok'un sakatlığı ve sahalardan en az bir ay uzak kalacak olması nedeniyle teknik direktör Slaven Bilic'intransferlerin Antalya kampına yetişmemesinden dolayı bir hayli sıkıntılı.

ÖZEL 16.01.2014, 12:51
Beşiktaş'ta Transfer Krizi

İLK yarıyı lider F.Bahçe’nin 12 puan gerisinde dördüncü sırada bitirenBeşiktaş’ta bu farkı kapatmak için transfer çalışmalarını hızlı bir şekilde bitirmek istiyordu.Beşiktaş, Süper Lig'in ikinci devresinin başlamasına 10 gün kalmasına rağmen henüz transfer yapmadı.

Beşiktaş teknik heyeti ve transfer komitesi arasında transfer krizi yaşanıyor.Bilic'in öncelikle istediği isimler Lescott ve Mario Maloca isimlerini vermesi, bu transferlerin hala bir çözüme kavuşmaması Bilic'i sıkıntıya soktu.


Beşiktaş yöneticilerinin menajerler aracılığıyla teknik heyetten habersiz görüştüğü futbolcular...
Sezon başında Sezer ve Eneramo dışında da yönetimin isteğiyle yapılan bir transfer yok! PedroFranco, Günay, Güvenç, Ömer Şişmanoğlu ve Gökhan Töre… Bu 4 isim deBeşiktaş İzleme Komitesi’nin Önder Özen göreve başladığı zaman Özen’everdiği ‘alınabilecek’ oyuncular listesinde yer alan oyuncular.Takımın içinde bulunduğu bu duruma çözecek kimse yok. Ne Biliç ne deÖnder Özen buna çözüm bulabilmiş değil. Futbol şubesi de kurumsallaşmagereği olaylardan uzak duruyor. Bu durumda takımda hedeflenen özgüvenbir türlü yerleşmiyor. Maçların ikinci yarılarındaki çöküşün en büyüknedeni de takımdaki bu özgüven kaybı...Beşiktaş yönetimi, Sinan Engin modeli bir yapılanma beklentisiiçinde. Önder Özen'in Biliç'e hem taktik hem çalışma hem de organizasyonve oyuncuları motive etme konusunda yardımcı olmasını istiyor. YaniÖzen'e “Topa gir” diyorlar. Ancak Özen, misyonu gereği modern futboldirektörlüğü çizgisini bozmamak için Biliç'in işine karışmıyor.
Teknik direktör Biliç, röportajında “Ben futbolcuların babası değilim”,Önder Özen de “Zinedine Zidane Real Madrid takımına ağabeylik miyapıyor” sözleri ile Türk futbolundaki yıllardır yerleşmiş klasikanlayışa meydan okumuştu. İşte bu sözler takım ile teknik heyet vefutbol direktörlüğü arasında mesafeyi iyice uçuruma dönüştürdü. Yönetim,'Ağabey-Baba' modeli beklerken direksiyondaki bu ikili bu anlayışınuzağında ve çözülmesi gereken en önemli sorun da bu.


Loading...
Yorumlar (0)