'Başkan'ın Babasıyla Çok Zor Günler'

Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu KartalBakışı.Com'a Beşiktaş'ın son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

ÖZEL 19.08.2015, 11:56
140
'Başkan'ın Babasıyla Çok Zor Günler'

İşte Yemen Ekşioğlu'nun açıklamaları:

 

Trabzonspor ve Fenerbahçe'nin ardından Beşiktaş da Türkiye Kupası'ndan elendi. Bu sonucu neye bağlıyorsunuz?

 

Görünen köy klavuz istemez. Siz bakmayın, Fenerbahçe maçının ilk yarısı hariç Beşiktaş takımı baya kötü oynuyor. Sahada çok üretken bir şey yoktu. Buca maçında da öyle oldu. Buca maçında ben takımımı tanıyamadım. Her şeyden önce Beşiktaş takımında her birini ayrı ayrı koy Bucaspor takımına bedel. Bu maçtaki sonucun baş müsebbibi teknik heyettir. Kulübenin son haftalarda yaptığı taktik hatalar yenilir yutulur değil. Fenerbahçe maçında Veli oyundan çıkınca Veli'nin yerine Atiba'yı çekerek sol beke Motta'yı alması gerekirken Bilic, aslında bana kalırsa son haftarda Bi'Hiç!, hal böyle olunca sen dün 85. dakika olunca skoru koruma adına İsmail'i çıkartıp Motta'yı oyuna alıyorsun... Böyle bir şey yok! Beşiktaş maçı zaten Fenerbahçe maçı sonrası 1 hafta, Nevzat Demir'de kaybetmişti. Beşiktaş'ın şu an sıkıntısı Nevzat Demir'de, başka bir yerde değil. Eskiden Beşiktaş'ın en önemli artısı, bir takımdı. Arkadaşlık vardı, sevgi vardı, birlik beraberlik vardı. Şimdi bunların hepsi kayboldu. Ne sevgi var, ne saygı var, ne arkadaşlık var. Orada sadece idmana 5 dakika çıkan, idman bitince de evine gidenler var. Orada oturup arkadaşları ile iki tavla, iki okey, iki oyun yok! O yüzden Beşiktaş'ın kaybı Nevzat Demir'de başlıyor. Bu daha başlangıç, görürsünüz bunun devamı da gelecek.

 

-Tüm bunların ardından Beşiktaş'ın ligdeki Sivassppor maçına dönersek, nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?

 

Beşiktaş erkeksiz maç oynamaya bayıldı. Seyircisiz maç demiyorum bakın, "erkeksiz" diyorum. Bayan ve çocuk seyirciler takımın başını ağırtıyor. Kafa ağırtıyor. Maça bakın, takip edin, Bilic hep arkasına dönüp bakıyor. Plansız, programsız, şekilsiz bir seyirci var. Son haftalara baktığımızda pozitif futbol oynayan bir takım Beşiktaş takımı. Beşiktaş Sivasspor maçını mutlaka almak zorunda. Kupa artık gitti. Kupa diğer takımlar için belki hangaryaydı ama Beşiktaş için bu kupa maçı bir itibardı. Çünkü Beşiktaş bu kupa için yurtdışında orada burada, hatırı sayılır bir ceza yedi. İçerde arkadaşlarımız yattı. Neden yattı? Bu kupadan dolayı yattı. Bu kupanın Beşiktaş için değeri, önemi çok farklıydı. Ama maalesef bu farklılığı anlatamadılar. Neden? Nevzat Demir'de Beşiktaşlı yok! Nevzat Demir'de Fenerbahçe hegemonyası var. Bunu bilmiyor musunuz? Tepeden tırnağa Fenerbahçe hegemonyası var. Basından sorumlu Fenerbahçeli, menajerin Fenerbahçeli, doktorun Fenerbahçeli her şeyin Fenerbahçeli. Nevzat Demir'de Beşiktaşlı yok, Nevzat Demir'de arkadaşlık yok! Kalmamış, bitmiş. Birlik beraberlik yok orada. Beşiktaş takımı eriyor kimse farkında değil. Para kaybedilir kazanılır hiç önemli değil. Beşiktaş ne günlerden geldi. Biz 80 döneminde bu kulüpte yöneticiyken çok sıkıntılı dönemler yaşadık. Bugünkünden çok daha kötü günler yaşıyorduk. Sevgili Başkan\'ın babası ile beraber. Biz çok çok kötü günler yaşıyorduk. Para kaybı hiçbir şey. Cesaret kaybı çok şey. Beşiktaş takımı şu neticeler ile cesaretini de kaybediyor. Ama itibar kaybı her şey. Maalesef itibarımızı kaybettik, kaybettik! Sebep olanlara yazıklar olsun. Çok ümitliydim. Beşiktaş takımı formasını giyenler bunlar mı? Sahada topcuları görmüyor musunuz? Sivasspor maçını soruyorsunuz. Onlar Sivasspor maçını almak mecburiyetindeler. Şimdiye kadar yönetim her şeyini yerine getirdi. Bazılarının maaşını vermedi. Çalışan personelin vermedi ama futbolcunun verdi. Yani icabında evine ekmek götürmediler ama futbolcunun parasını verdi. Böyleyken futbolcuların bu ayıbı temizlemesi lazım. Bu futbolcular Temmuz ayı futbolcuları olmamalı. Hepsi Temmuz ayı futbolcusu. Temmuz'da hepsi canlı istiyorlar. Temmuz'da canlı istiyorsanız biraz bira heyecanlı maç izletin. Temmuz'da canlı, bugünlerde de biraz heyecanlı olun. Çok unutkan bir milletiz. Dikilitaş'taki eski futbolcular derneği, hep eskilerle dolu. Yani unutkan bir milletiz. Futbolda dün yok! Bugün ve yarın var. Onun için bu futbolcuların bu ayıbı temizlemesi lazım. Öyle veya böyle. Bu da en kötü şartlarda şampiyonluk veya Şampiyonlar Ligi'ne gitmek olması lazım. Başka natifi yok Beşiktaş'ın. Beşiktaş'ın diğer problemleri halledilir. Dedim ya para kaybı hiçbir şey diye. İtibar bitti! Ama bu itibarı Nevzat Demir'dekiler bitirdi. O Nevzat Demir'in bir an önce toparlanması gerekli.

 

-Nevzat Demir demişken yine oraya bağlı olarak İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk olayına da değinelim isterseniz.

 

İbrahim Toraman Beşiktaş için önemli bir isim. Sezer Öztürk kim? Geldi karakollardan toplantı. Sezer kim? Toraman bu takımın değeriydi. Toraman ne için kavga etti? Beşiktaş örf ve adetlerine saygılı ol diye kavga etti. Toraman'a yazık edilmiştir. Aynı şekilde İbrahim Üzülmez'e de ayıp edilmiştir. Maalesef Beşiktaş'ta bu vefasızlık var.

Yorumlar (0)