'Almeida'nın Ailevi Sorunları Var'

Başarılı gazeteci Rıdvan Akar Beşiktaş gündemini KartalBakışı'na değerlendirdi.

ÖZEL 18.11.2013, 12:26
182
'Almeida'nın Ailevi Sorunları Var'

Başarılı gazeteci Rıdvan Akar Beşiktaş gündemini KartalBakışı'na değerlendirdi.


*Beşiktaş'ın Genel Bir Değerlendirmesi


Genel bir değerlendirme alabilir miyiz? -Beşiktaş, ilk 4 haftadan sonra farklılaştı. 5. hafta oynananGalatasaray maçından sonra takım konsantrasyonunu yitirdi. O maçtayapılan provakatörlüğün ardından taraftara verilen cezalar, Biliç'iengellenmesi ve çeşitli sorunlar gibi. Bu maçın ardından Beşiktaş puankayıpları yaşadı. Bunun dışında Manuel Fernandes'in isteksiz oyunununadevam etmesi, Hugo Almeida\'nın ailevi sorunları ve isteksiz kötü oyunutaraftarı kahır eden olaylardan bazıları. Öte yandan takımda bazısorunlar var. Holosko'nun sağ bek olarak denenmesi ve facia olması bunaörnek. Ancak son hafta maçının ardından Beşiktaş'ın yeniden formyakalayacağını düşünüyorum. Temenni ediyorum.Almeida ve Manuel Fernandes

* -Beşiktaşlı kardeşlerim bana kızmasın ancak Fernandes ve Almeida\'nıntakımda kalmasının Beşiktaş için daha kötü olacağını düşünüyorum.Beşiktaş'ın koşan, takım oyunu oynayan takım olması için bu iki isminolmamasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Shaktar maçının sevindirenolaylarından biri de oynadığı iyi futbolla Ömer Şişmanoğlu oldu.Almeida\'nın daha net pozisyonları kaçırdığını düşünürsek, basit biraşırtma golü atması çok güzeldi. Fernandes'in de Türk takımları dışındaAvrupa'nın hiçbir takımında istediği parayı alamayacağınısöyleyebilirim. İstediği parayı ancak bir Türk kulübü verir ve bende oparayı veren kulübe helal olsun derim. Biliç'in oynatmayı istediği takımoyununa dayılı sistemin de bir nebze olsun yıldızlardan aranma sistemiolduğunu düşünüyorum. O yüzden, iki futbolcunun yerine başka yıldızlarıngelebileceği fikrindeyim.

*Beşiktaş, Konyaspor maçının ardındansadece 5 gün sonra Fenerbahçe maçına çıkacak. Bu fikstür yoğunluğu çokkonuşuluyor. Siz ne düşünüyorsunuz?


-Ben bu fikstür yoğunluğunu çok önemsemiyorum. Çünkü baktığımız zamanFenerbahçe bir sezonda en çok maça çıkma rekorunu kırmıştı ve iyi de birperformans ortaya koymuştu. Yani düşündüğümüz zaman sorun olmamalı diyedüşünüyorum. Bir çok kulvarda hedefi olan takımlar için sorun olmamalı.Öte yandan daha çok maça çıkan takımlar aksine daha konsantre ve dahadinamik oluyorlar. Kondisyonları daha yüksek oluyor. O yüzden ben bununsorun olacağını düşünmüyorum.

*Son olarak ise Kartal Yuvası'ndayaşanan açık için ne düşünüyorsunuz?


Yani ben bu konu hakkında yorum yapmak istemiyorum. Çünkü konuyu tambilmiyorum. Ancak şunu söyleyebilirim ki, maddi durumu belli olanBeşiktaş taraftarının her kuruşu değerlidir. Beşiktaş camiasının,yönetiminin ve herkesin bunu bilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yorumlar (0)