' Derbi Maçlarında Yokları Oynuyorlar'

Beşiktaş'ın eski teknik adamlarından Rasim Kara, KartalBakisi.com' a konuştu.

ÖZEL 18.11.2013, 12:09
198
' Derbi Maçlarında Yokları Oynuyorlar'

Beşiktaş'ın eski teknik adamlarından Rasim Kara, KartalBakisi.com' a konuştu.

*Beşiktaş'ın iki yıldızı Manuel Fernandes ve Hugo Almeida'nın takımdakalıp kalmayacağı hala belirsiz, yeni bir sözleşme imzalanmadı. Bu ikifutbolcunun takımda kalıp kalmaması hakkında ne düşünüyorsunuz? 


Manuel Fernandes ve Hugo Almeida önemli iki isim. Fernandes,Almeida'ya göre daha iyi bir isim ancak Beşiktaş'a verdikleri katkıyabaktığımız zaman farklı bir hal alıyor. Yani ikisi de önemli futbolcularancak verdiği katkılar tartışılır. İkisi de Milli futbolcu yaniFernandes çağrılmadı ama Almeida kendini Milli takımda buldu. Beşiktaş'ageldiğimiz zaman ise sorumluluk almıyorlar. Böyle iki yıldızfutbolcunun sorumluluk alıp, liderlik yapması lazım ancak öyleyapmıyorlar. Özellikle derbi maçlarında yokları oynuyorlar. Büyükfutbolcular büyük maçlarda belli olur. Fikret Orman'ın yaptığıaçıklamalara katılıyorum. Mayıs ayına kadar gösterecekleri form çokönemli. Eğer istenen katkı ve beklentileri yerine getirirlerse kalırlar.Ancak kulübün duruşu daha önemli. Her futbolcunun yeri dolar, kimseninyeri dolmayacak diye bir şey yok. Her iki futbolcu da hiçbir yerdekazanamayacakları parayı kazanıyorlar. Onu bilip oynamaları gerekiyor.Daha iyi futbolcu alınabilir diye düşünüyorum o yüzden gösterecekleriperformansa göre karar vermek daha iyi olur.

*Basında Beşiktaş'ıntransfer çalışmalarını görüyoruz. Siz bu isimler hakkında nedüşünüyorsunuz?


Beşiktaş nasıl bir transfer politakası izlemeli? -Yani bu takım sezon öncesinde 11 futbolcu transfer etti. Kaleciden, herbölgeye. Bu transferlere rağmen, 3. bitirmiş takıma bu kadar takviyeyerağmen ortada pek bir şey gözükmüyor. Demek ki transfer yanlışlarıyapılmış. Sezer Öztürk gibi kulübe hiçbir şey veremeyecek transferleryerine, iş yapan, mevcut kaliteyi arttıran transferler gerekiyor.Örneğin Kasımpaşa az bir transfer yaptı ama yapılan iş ortada. Büyük birperformans ortaya koydu. Öyle transferler gerekiyor. Daha fazla katkıverecek futbolcular transfer edilmeli.

*Fikstür yoğunluğukonuşuldu. Konyaspor maçının ardından 5 gün sonra Fenerbahçe derbisivar. Size göre bu bir sorun olur mu?


-Yani bu sorun olmamalı. Büyük takımsan, oynama alışmak zorundasın. Butakım Avrupa'ya gitseydi ne olacaktı? Türkiye Kupası da başlayacak, 5günde iki maç oynanır. Bu bahaneye sığınmak doğru olmaz. Galatasaray'daüç kulvarda maça çıktı, peş peşe bunlara alışmak gerekiyor. Beşiktaş'ınbunu kaldırabilecek bir rotasyon kadrosu da mevcut, bu bahaneleresığınmamak lazım.

Yorumlar (0)