Genç futbolcu için Beşiktaş Başkanı Orman’a 4 milyon euro öneren Süleyman Hurma, “Kerim, Beşiktaş’ta fazla forma şansı bulamıyor. Bizde bir sene oynasın, ben onu en az 13 milyon euroya başka takımlara gönderirim. Verdiğim bonservis bedelinden de size yüzde 30 pay veririm” dedi.

Büyük kulüplere gönderdiği oyuncularla Kayserispor’un kasasına astronomik rakamlar koyan Sportif Direktör Süleyman Hurma, Beşiktaş’a ilginç bir öneride bulundu. Hurma, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan, Kerim Frei’yi istedi.


PTT Ligi’nden, Spor Toto Süper Lig’e geri dönmek için köklü değişiklikler yaparak takımın başına Mutlu Topçu’yu getiren Hurma, Kerim Frei’yi transfer ederek, Kayserispor’u daha da iddialı konuma getirmeye çalışacak. Genç oyuncu için Başkan Fikret Orman’a 4 milyon euro teklifte bulunan Hurma’nın, “Hem siz kazanın, hem biz kazanalım. Kerim, Beşiktaş’ta fazla forma şansı bulamıyor. Teklifim ortada. Biz de bir sene oynasın, ben onu en az 13 milyon euroya başka takımlara gönderirim. Verdiğim bonservis bedelinden de size yüzde 30 pay veririm” diye konuştuğu öğrenildi.

Sefa’da kolaylık


Hasan Ali Kaldırım, Mehmet Topuz ve Amrabat gibi oyuncuları astronomik bonservis bedelleriyle büyük kulüplere satan Süleyman Hurma, bu tecrübesine güvenerek Orman’ı, Kerim Frei konusunda ikna etmeye çalıştı. Süleyman Hurma’nın teklifini nazik bir dille geri çeviren Başkan Fikret Orman’ın, “Biz Kerim’i devre arasında transfer ettik. Bu nedenle fazla forma şansı bulamadı. Ama şu an takımla birlikte kamp yapıyor. Yeni sezonda hem Önder Özen hem de Slaven Bilic ondan çok şey bekliyor. Bu nedenle Kerim’i, değil satmak, kiralamayı bile planlamıyoruz” dedi.

Öte yandan Hurma, siyah - beyazlıların çok istediği Sefa konusunda da kolaylık sağlayacağını dile getirdi.