Beşiktaş Sportif Direktörü ve Transfer Komitesi Başkanı Gökhan Keskin önemli açıklamalarda bulundu.

 Beşiktaş Sportif Direktörü ve Transfer Komitesi Başkanı Gökhan Keskin olmuş Arsenal kalecisi David Ospina ile ilgilendiklerini doğruladı. Kara Kartallar Ospina ile yakından ilgileniyor ama kulübü hala bu resmi ilgiyi onaylayan bir cevap vermedi.  Beşiktaş ayrıca Kolombiya ile de uluslararası bağlantı kurmak zorunda çünkü Ospina şu anda bu yaz oynanacak Copa America turnuvası için Kolombiya Milli Takımı ile hazırlanıyor.

Gökhan Keskin Radyospor’da  yaptığı açıklamada kaleci transferinde hiçbir şeyin netleşmediğini ama hedeflerinin Ospina olduğunu ifade etti. Fanatik’in  iddiası ise Beşiktaş’ın bu transferi  3.5 milyon Euro’ya anlaşma ile kapatacağı yönünde. Star Gazetesi’ne göre ise Beşiktaş Ospina için 3 milyon sterlinlik bir teklife hazırlanıyor. Ospina şu anda Arsenal’in kalecisi ancak birinci kaleci olan Petr Cech arkasında ve kulübüne takımda kısıtlı zamanda oynamaktan memnun olmadığını bidirdi.
Türkiye Süper Lig Şampiyonu Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılması Ospina’nın geleceği adına Beşiktaş’ı seçmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesi. Gelecek sezon için Ospina Beşiktaş’a gelmeye oldukça sıcak bakıyor.