Osmanlıspor Kulübü Başkanı Sadık Dik, “Fikret Orman, Kulüpler Birliği Başkanı olmak istemedi. Her kulüp başkanı, Kulüpler Birliği Başkanı olmak ister ama Fikret Orman istemedi” dedi.

Beşiktaş’ın Antalyaspor’u 2-0 mağlup ettiği maçın ardından Ali Şafak Öztürk, önce Ahmet Nur Çebi’nin açıklamalarına cevap vermiş, ardından da Fikret Orman hakkında ifadeler kullanmıştı.

***

Fikret Orman’ın Kulüpler Birliği Başkanı olmak istediğini, bunu da sadece Kulüpler Birliği Genel Kurulu’nda olan insanların gördüğünü belirten Ali Şafak Öztürk’e cevap, Osmanlıspor Başkanı Sadık Dik’ten geldi. Dursun Özbek’le birlikte Kulüpler Birliği Başkanlığına aday olan Dik, Ali Şafak Öztürk’ün ifadelerinin doğru olmadığını söyledi. Dik, İHA’ya yaptığı açıklamada Fikret Orman’ın adaylık deklaresinin olmadığını ifade ederek, “Ali Şafak Öztürk’ün yerinde olsaydım böyle konuşmazdım. Her kulüp başkanı bu koltuğa oturmak ister ama Fikret Orman istemedi” diye konuştu.


 
“Kardeşiz diyorlar ama açıktan aday belirliyorlar”

Göksel Gümüşdağ’ın başkanlığı döneminde Kulüpler Birliği’nin çok önemli işlere imza attığı söyleyen Sadık Dik, “18 kulüp kardeşiz diyor ama kendi aralarında açıktan aday belirliyorlar. Kulüpler birlik ve beraberlik içinde, bunu da Göksel Gümüşdağ bu noktalara getirdi. Ancak adaylık döneminde Dursun Bey’in aday olduktan sonra beni araması yanlış oldu. Aziz Yıldırım sürekli Galatasaray Başkanı’nın karşısında. Ben de kendisini arayıp oy istedim. Ancak istişare yapmışlar. Herkes gizli oylama istedi. Tüzük de böyle. Ancak açık oylama yapıldı ve Fikret Başkan da oy kullanmadı. Ama kendisi bize destek verdi. ‘Osmanlıspor Tesisleri’ni açtığı için onları destekledim’ dedi. Ama diğer taraftan da Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, herkesi telefonla aradığı için açık oylama istedi. Gizli oylamadan çekindi” ifadelerini kullandı.

***
 
“Mağlubiyetin vermiş olduğu üzüntüyle konuşmuş”

Gözden kaçırmayın

Arnautovic, Beşiktaş yönetimine haber gönderdi Arnautovic, Beşiktaş yönetimine haber gönderdi

Kulüpler Birliği’nde ortak bir görüşle tek bir adayın çıkmaması üzerine adaylığını ilan ettiğini söyleyen Osmanlıspor Başkanı Sadık Dik, “Bir insan aday olmuyorsa, başkasının aday olmasına veya olmamasına laf söyleyemez. Fikret Orman’ın beni veya bir başkasını desteklemesi önemli değil. Kendisi çok güzel bir insan. Ancak Ali Şafak Öztürk’ün konuşmaları yanlış. Oradaki herkes bunu biliyor. Kendisinin açıklamalarını yadırgadım. Ben kendisini arayıp oy istemiştim, bana Galatasaray Başkanı’nı destekleyeceğini söylemişti. Bunlar normal şeyler. Ancak Fikret Orman hakkında yaptığı açıklamayı mağlubiyetin vermiş olduğu üzüntüye bağlıyorum. Fikret Orman aday olmak istese beni niye desteklesin. Sonuçta Beşiktaş çok büyük bir camia. Burada çok güzel sözler verildi, tek aday olsun denildi. Seçim kardeşçe geçti ancak genel kuruldaki konuşmam biraz ağır oldu. ‘Dursun Özbek aday olduğu için aday oldum’ dedim. Ancak şunu tekrar söylüyorum, Fikret Orman’ın kesinlikle Kulüpler Birliği Başkanlığı’na aday olma gibi bir niyeti yoktu. Ali Şafak Öztürk’ün bu konuşmayı yapması çok yanlıştır” diyerek sözlerini tamamladı.

***

Kaynak: İHA