Beşiktaş'ya yönetim kurulu üyesi Metin Albayrak, yeni transfer Opare ve konuşulan diğer isimler hakkında açıklamalarda bulundu.

Gözden kaçırmayın

Ismael'in Derbilerin adamı Dele'ye güveni tam Ismael'in Derbilerin adamı Dele'ye güveni tam

Beşiktaş Futbol AŞ yönetim kurulu üyesi ve kulüp basın sözcüsü Metin Albayrak, defansif orta saha transferinin bu dönem içerisinde gerçekleşmesinin zor gözüktüğünü söyledi, "Bu dönem içerisinde bu tür bir transferin gerçekleşme ihtimali bizim adımıza yüzde 20-30 aralığında. Ama sezon sonu sözleşmeleri bitiyor. Sezon sonu daha kuvvetli" dedi. 

OPARE'Yİ UZUN SÜREDİR TAKİP EDİYORDUK 

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Albayrak, "Diego Opare, bizim uzun zamandır takip ettiğimiz, hocamızın vermiş olduğu listede, transfer komitesinin yürüttüğü çalışmalar bunlar. Bir menajerin bize getirdiği ya da bu olsun diye alelacele alınmış bir kararla yapılmış transferler değil. Tamamen plan ve proje çerçevesinde yapılmış transferlerdir. Alexander Milosevic de öyle. Çok genç ve kolay adapte olan bir oyuncu. Kendisiyle ilgili uzun süreli bir çalışma yapmıştık" ifadelerini kullandı.  

DEFANSİF ORTA SAHA TRANSFERİNİ SEZON SONU YAPABİLİRİZ 

Metin Albayrak, defansif orta saha transferi konusunda ise "Görüştüğümüz oyuncular var. Ama bunlar devre arasında olacak diye kesin bir kararımız yok. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan oyuncuların görüşmeleri şimdiden yapılıyor. Bu nedenle biz de aynı şekilde hedeflediğimiz planlama çerçevesinde oyuncularla görüşmeler yapıyoruz. Ama bunların devre arasında olma olasılığı çok az. Sezon sonu olabilir. Bu dönem içerisinde alacak olursak bir bedel ödemek zorundayız. Ama sezon sonunda bu oyuncular zaten bedelsiz gelecek. Bu nedenle defansif orta saha oyuncusunun devre arasında olma olasılığı yüzde 20-30 aralığında. Daha çok sezon sonu düşünüyoruz" dedi. 

ŞAMPİYON OLACAĞIZ  

Albayrak, ligde geride kalan 16 haftayla ilgili olarak "İlk yarıda hedeflediğimizden biraz aşağıda kaldık. Bunun nedeni derbileri kaybetmemezinden kaynaklanıyor. Ama bu uzun bir maraton. Bundan sonra her maçı kazanıp, hakettiğimiz yerde olmak istiyoruz. Biz camia olarak arzu ve istekliyiz. Biz derbilerde rakiplerimizi onların sahasında yenmek istiyoruz" diye konuştu.

SIVOK ÇEK CUMHURİYETİ'NE GİDİYOR 

Sakatlık yaşayan Tomas Sivok için Metin Albayrak, "Kendisiyle sezon sonunda sözleşmemiz bitiyor. Kulübümüze 6 yıl hizmet etti. Hazırlık kampında sakatlandı. Biz kendisinden ikinci yarıda faydalanmak istiyorduk. Çek Cumhuriyeti'ne gidecek, orada kontrollerden sonra akibeti belli olacak" dedi. 

ATIBA'YA TEKLİFİMİZ YAPTIK 

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek bir diğer yabancı futbolcu Atiba ile ilgili olarak ise "Biz Atiba'ya teklifimizi yaptık. Biz ondan dönüş bekliyoruz. Kendisiyle çalışmayı arzu ediyoruz" şeklinde konuştu. 

Bu arada Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman da, İtalya'nın Napoli takımında forma giyen Türk oyuncu Gökhan İnler'in bu dönem içerisinde gündemlerinde olmadığını; ancak sezon sonunda transferi üzerinde düşünebileceklerini söylemişti.