Orman'dan ilk açıklama! 'Bu bir kan savaşı değil'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Ziraat Türkiye Kupası'nda tatil edilen Fenerbahçe derbisinin ardından hastane önünde açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 20.04.2018 - 01:03 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Ziraat Türkiye Kupası'nda tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi sonrası hastane önünde Başkan Fikret Orman açıklamalarda bulundu.

"İçeri girebilir miyiz diye sormuşlar"

"Fenerbahçe-Beşiktaş derbileri gergin geçiyor. Bizim stadımızda da kırmızı kartlar oldu ama böyle olmadı. Bu bir güvenlik zaafiyeti. Biz oraya misafir olarak geldik. Hakeme oyuncularımız soruyor "İçeri girebilir miyiz?" hakem evet dedikten sonra giriyorlar. Mesele düzgün insanları sahaya çekebilmek. Beşiktaş'ın bunu yapabildiğini düşünüyorum, stadımızda böyle şeyler olmuyor."

"Ligde çok güzel bir mücadele var. Tadınız çıkaracağımıza bu tip şeyler ile kamuoyu soğutulmaya çalışılıyor"

"Beyin sarsıntısı geçirdiği için korktuk"

"Teknik direktörümüzün başına koltuk atılmış.  Görüntüleri de gördüm. Kafası yarılmış. O dakikadan sonra maçın normal bir  psikolojiyle oynanması mümkün değil. Hocanın durumu iyi. Oyunculuk zamanında  beyin travması geçirdiği için korktuk. MR sonuçları da iyi çıktı. Morali çok  bozuk. Bu gece hastanede kalacak. Ailesi de burada."

Muhabirin "Fenerbahçe'den kimse aradı mı?" sorusuna Fikret Orman: "Hayır, Fenerbahçe'den kimse aramadı." ifadelerini kullandı.

"TFF talimatlar ne gerektiyorsa, onu yapacaktır. Bana gelen bilgiler... Ne olursa olsun, yorum yapmayayım. Kararı federasyon verecektir. Yıldırım başkan ile konuştum, geçmiş olsun dedi, sağolun dedik. Neticede federasyondaki insanlar da üzüntülüdür."

"Bu bir kan savaşı değil"

"Bir polemik konusu, kavga yaratmak istemiyorum. Biz olabildiğinde iyi şekilde kulübümüzü temsil etmeye çalışıyoruz. Bu camialar yüzyıllardır var, yüzyıllardır bu maçlar oynanıyor. Bu bir kan savaşı değil, biz Afrin'e de gitmiyoruz. Bir top oynanıyor burada."

"Statta değildim, maçı Ümraniye'de seyrediyordum. Konuşmaları, ne olduğunu bilmiyorum. Oyuncularıma sordum, "İçeri girebilir miyiz" dedik, "Girin" dendiği zaman girdik dedi. Şenol hocaya bir koltuk atılmış, sonra normal psikoloji ile oynanması mümkün değil zaten."
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@