Orman'dan Aysal Yorumu

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman devletten kaynak almadan yaptıkları Vodafone Arena Stadı’nı bu sezon sonuna yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

GÜNDEM 26.09.2014 - 12:48 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman devletten kaynak almadan yaptıkları Vodafone Arena Stadı’nı bu sezon sonuna yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Orman dün gece ekonomi basınıyla bir araya geldiği toplantıda yeni stad ile birlikte gelirlerinin artacağını 2016 yılı itibariyle Beşiktaş kulübünün ekonomi anlamında yeni bir döneme başlayacağını söyledi. Orman, “Hedefimiz sezon sonunda şampiyonluk kupasını Vodafone Arena’da kaldırmak” diye konuştu.

- Etik olarak Galatasaray Beşiktaş Başkanı Ünal Aysal'ın Fener şöyle Beşiktaş böyle demesini yadırgadım. Etik bulmadım. Bugüne kadar rakiplerimizle alakalı böyle değerlendirmelerde bulunmamaya dikkat ettik. Yanlış buluyorum.

-Stad ağustos ayında biterdi ancak maliyetli bir iş. Paraya bakıyor. Para varsa biter. İnaşaatta sadece saat 22:00-06:00 arasında çalışabiliyoruz.

-50 milyon doları buldu stadyumu yapılan harcama. Yolun yarısından çok ilerideyiz.

- Deniz seviyesinin altında stadyumun temeli. Türk Telekom Arena'ya bakacak olursanız ondan çok zor bir proje.

-Mali fair play soruşturması sebebiyle Kasım ayında UEFA'ya ek bilgiler vereceğiz. Avrupa ligindeki mücadelemizi

etkilemeyecek. Gelirinizden fazla harcamayın ek bütçe ile gidin gibi hususlar var. ‘Borçlarınızı artırmayın’ diyor UEFA.

- Verdiğimiz verilerin hepsi doğrudur. Yalan beyanımız yok. Bu işten bir şey çıkmaz.