Stadın yapımı için çok çalıştıklarını belirten Orman, "Bu stadı mimarımızla çizerken çok stat gezdik. Maç izlemedik, stat gezdik. Ben maçı her haftasonu izliyorum" diye konuştu.
Çim teknolojisinin de en üst düzeyde olduğunu belirten başkan Orman, rakiplerine de göndermede bulunarak, "Stadımızdaki çim dünyanın en iyi teknolojisi. Dünyada eşi benzeri yok şu anda. Bizim sayemizde de herkes stat nasıl olur öğreniyor." dedi.

Önümüzdeki hafta A takımın Arena'da antrenman yapacağını müjdeleyen Fikret Orman ayrıca, "Sosyal medyada konuşanlara bakıyorum, Passolig olunca stada gelenlerin listesi oluyor, hiç maça gelmemişler. Bizi hep halk takımı, her şey bedava diye yansıttılar. Türkiye'nin en klas, saray takımı Beşiktaş'tır." diyerek sitem etti.

Son olarak yeni stadın farklı özelliklerinden bahseden Fikret Orman, "Müzemiz interaktif olacak. Çocuklar artık forma falan görmek istemiyor. Hologramların olacağı bir şey olacak. Statta düğün salonu olacak. Benden çok nikah şahitliği isteniyor. Gelsinler Arena'da düğünlerini yapsınlar" dedi.

"Stadı herhangi bir ezeli rakibinizle paylaşır mısınız?" sorusuna ise ilginç bir cevap veren Orman, "Şu an benim ruhum buna müsaade etmez..." diyerek kapıları kapattı.
Vodafone Arena ile ilgili bir kitap yazacağını da belirten Beşiktaş Başkanı, "Bilic'i, Daum'u, Toshack'ı, Milne'i, Lucescu'yu, eski futbolcuları, hepsini açılışa çağıracağız" diyerek kulübün efsanelerine şimdiden davet gönderdi.

GÖKHAN TÖRE GİDİYOR MU?

Orman'a Gökhan Töre konusu da soruldu. Yıldız oyuncunun takımdan ayrılacağı iddialarına dair konuşan Fikret Orman, "Gökhan Töre ile ilgili yapılmış hiçbir anlaşma yok. Satılıp satılmayacağına yönetim kurulu karar verir" dedi.

Gökhan Töre'nin ameliyatı sonrası paylaştığı fotoğrafı da yorumlayan Orman başarılı oyuncuya tepki göstererek, "Gökhan Töre'nin ameliyat sonrası verdiği fotoğraftan hoşlanmadım. Cezası varsa o da kesilecek" ifadelerini kullandı.

"GOMEZ GİDEBİLİR, ÖLÜM DEĞİL"

Terör olayları sonrası yabancı futbolcuların çekinmesi üzerine konuşan Orman, "Gomez gelirken de terörden korkmuştu ama terör her yerde. Kalmak isterse kalır, gitmek isterse gider. Ölüm mü yani? Demba Ba'yı sattık, daha iyisi geldi. Gomez giderse daha iyisi gelir. Ama kalmak istiyor. Ben de istiyorum. " diye konuştu.