Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve teknik direktör Şenol Güneş, Nevzat Demir Tesisleri'nde ortak basın toplantısı düzenledi.

Medyada çıkan habelere vurgu yapan Orman, Şenol Güneş ile para konusunda sorun yaşamadıklarını açıkladı.

"Aramızda böyle bir konuşma hiç geçmedi"

Çalıştığımız 3.5 sene içinde Şenol Hoca bir gün bize gelip 'Paramı ödeyin, paramı istiyorum' demedi. Aramızda böyle bir konuşma hiç geçmedi. Beşiktaş'ta para sıkıntısı, Türkiye'nin ekonomik gerçeklerine baktığımızda gözükse bile, statsız şampiyon olduğumuz senelerde de sıkıntılı süreçlerden geçtik. O gün olduğu gibi bugün de gündemimizde bu olmadı. Kontratı yaparken de, kontratı uzatırken de Şenol Hoca ile para konuşmadım. 'Oyuncularım bana parayla gelmesin, oyuncularımın ödemesi yapılsın' demiştir. 'Transfer falan yapmayın, ilk etapta oyuncuların parasını ödeyin yoksa takımın dengesini bozarız' da demiştir."

"Geçen sene ile alakalı ödemelerimizi yaptık"

"Geçen sene ile alakalı ödemelerimizi ağustos ayının sonu itibarıyla yaptık. Bu seneyle alakalı da hocamıza bir ödeme yapmadık. Önümüzdeki günlerde bu ödemeleri yapacağız. Hoca 'Bugüne kadar oyuncuların ödemelerini yaptınız, bana yapmadınız' demedi."

Şenol Güneş'in milli takıma gitmek istediği iddiası

Gözden kaçırmayın

Ali Ece: Gol için yetmedi Ali Ece: Gol için yetmedi

"Daha önce 'İkisini beraber yönetsin' diye bir teklif geldi. Biz her ikisinin de yönetilmesine karşı çıktık. Hoca da gelip 'Ben milli takıma gitmek istiyorum, orada aklım kaldı' demedi."

"Maç kaybedince hepimiz çok mutsuzuz"

"Hocamız mutsuz haberlerine gelelim. Evet mutsuz, ben de mutsuzum. Maç kaybedince hepimiz çok mutsuzuz. Bizim işimiz Beşiktaş taraftarını mutlu etmek. Bunu çözecek kişiler de biziz. Birini refere ederek bunun içinden çıkamayız. Şenol Hoca'ya sormak lazım, o cevap versin demeden, ortada başarısızlık varsa bundan kurtulamam. Yönetim kurulu da kurtulamaz. Birinci işimiz, işimizi iyi yapmak."

"Tek derdimiz şampiyon olmak"

"Aramız bozuk haberleri... Ne diyeyim yani? 'Arkasındayız, yanındayız' gibi şeyler söylemeyi sevmem. Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, o da burada oturuyor. İşimize bakıyoruz. Hoca gönderilmeye çalışılıyor deniyor. Tek derdimiz şampiyon olmak. Başarılı olmak istiyoruz. Arada tartışmalar, farklı düşünceler olabilir, her ailede olur. 3.5 senelik ilişkide farklı şeyler olur ama herkesin iş yerinde de oluyor. Biz de işimizi yapıyoruz"

"Biz, kültürümüzle ve bizle beraber olmak isteyenlerle yola devam edeceğiz"

"Futbolcuların ödemeleri yapılmıyor mu soruları var. Herhalde başka ülkede yaşamıyorsunuz. Ülkemizde mayıs ayından beri %50 civarında döviz artışı var. Gül bahçesinde miyiz? Değiliz. Sıkıntılar var mı? Var. UEFA lisansımız var, ödemeleri yapmadan lisans alamayız. İhtarname çekenler oluyor mu? Oluyor. Beşiktaş'ta bu gibi olaylarda, zaman içinde kontrat yenilemeye geldiği zaman yenilemeyiz, yollarımızı ayırırız. Biz, kültürümüzle ve bizle beraber olmak isteyenlerle yola devam edeceğiz."

"Yönetimimizde hocayı istemeyenler asla olamaz"

"Yönetim kurulumuzun görev süresi 2019'da bitiyor. Hocamızın sözleşmesi de 2019'da bitiyor. 2019 geldiğinde oturup konuşuruz sözleşme konusunu. Aramızda bir güven problemi yok. Yönetimimizde hocayı istemeyenler asla olamaz. Olmamalı. Bana gelip bu fikrini söyleyen kimse olmadı. Yönetimde çok büyük fikir ayrılığı olan olursa, beyaz kağıda imzayı atar, istifasını verir.''

"Ligin daha başındayız"

"Sıkıntılarımız var ama takım olarak iyi görüntü sunmuyoruz. Ligin daha başındayız, köprünün altından çok su akar. Hocamız tecrübeli, ben de tecrübeliyim. Bunu çözmek bizim işimiz."

"Guti, Real Madrid'e giderse büyük gurur duyarız"

"Guti'nin Real Madrid'e gitmesiyle alakalı bize bir şey gelmedi. Giderse de büyük gurur duyarız. Guti de o mevkiye layık bir çocuk, onun için burada çalışmasını istedik."

Şenol Güneş: "Ben buraya tabii ki çakılı kalmayacağım"

"Ben buraya tabii ki çakılı kalmayacağım. Yaşım belli, ömrüm belli. Beşiktaş'tan nice antrenörler geçti. Spekülasyonlar gereksiz. Para almadığımı söylüyor başkan, ben almadığımı söylemiyorum. Bu sorun oluyor. Beni para üzerinden eleştirenler var. Madem krizi bu kadar düşünüyorlar, TV'den 1 yılda aldıkları parayı devlete hibe etsinler. Ben de Beşiktaş'tan bu sene alacağım tüm parayı hibe edip Beşiktaş'ta kalmaya devam edeceğim. Beşiktaş'ta olmaktan ben mutluyum, başkanımız da mutlu. Sezon sonunda mutsuz olursak bunu konuşuruz."


TRT Spor