Beşiktaşlı futbolcular Tolga, Olcay ve Oğuzhan TRTSPOR'a konuk oldu.

Gözden kaçırmayın

Ali Gültiken: Bu pencereden de umut ışığı görünüyor Ali Gültiken: Bu pencereden de umut ışığı görünüyor
 Şampiyon Beşiktaş'ın futbolcuları Tolga Zengin, Oğuzhan Özyakup ve Olcay Şahan TRTSPOR'da yayınlanan "Stadyum" programına konuk oldu.
Siyah-beyazlı futbolcular, şampiyonlukla noktalanan 2015-2016 sezonunda başlarından geçenlerle ilgili samimi açıklamalar yaptı. Programa sürpriz şekilde katılan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise Oğuzhan Özyakup ve Mario Gomez hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Tolga Zengin'in açıklamaları...
"Çok güzel bir şey. Dün çok güzel bir gündü. Çok sevdiğim bir arkadaşımın yakınını kaybetti o yüzden üzgündüm aslında. Sevinçler de hüzünler de çok fazla abartılmadan yaşanmalı. Bu hak ettiğimiz bir şey, tabi ki sevincini yaşayacağız ama önümüzde daha çok uzun yıllar var. Daha çok şampiyonluklar, başarılar yaşayacağız. Bir Avrupa Şampiyonası var. İnşallah orada da başarılı olacağız."
"Lizbon maçı sonrası..."
"Eleştirildiğim Lizbon maçı sonrası, Galatasaray maçında 'bilerek' oynamadığımı söylediler. Fakat ben ertesi gün bel fıtığı ameliyatı oldum."
"Akhisar maçında direkten top..."
"Akhisar maçında, maçtan önce zemin çok kayganmış. Oyuncular yine ıslatılmasını istemiş. Ben 'ceza sahaları ıslatılmasın' dedim. Direkten dönen topta o geldi aklıma. Eğer sulama olsaydı, belki de gol olacaktı."
"Necip'in de hakkını vermek lazım"
"Necip Uysal'ın de hakkını vermek lazım. Her yerde oynadı. Çok iyi performans sergiledi."
Olcay Şahan'ın açıklamaları...
"4 sezondur Beşiktaş'tayım. İlk kez bu sezon birkaç kez yedek oturdum. Ama sonradan alıştım."
"Doğru zaman, doğru takım ve doğru hoca. Başarının sırrı bu"
"Şenol Hoca'nın belli bir hücum düşüncesi var zaten. Trabzon'da, Bursa'da gördük. En iyi hücum takımına geldi. Doğru zaman, doğru takım ve doğru hoca. Başarının sırrı bu... Şut konusunda Şenol Hoca'nın dediği şu, o her zaman oyuncularına bırakır. Pozisyonuna göre karar veririz.
"Akhisar maçında Oğuzhan'ın hatası sonrası gol gelince, 'Kusura bakma ağabey, maçın adamıydın, benim yüzümden unutulacak' dedi."
Oğuzhan Özyakup'un açıklamaları...
"Dün maçta stattan çıktık, Olcay ağabey ve arkadaşları vardı. 'Şu an daha farkında değilim. Sabah farkına varırız' dedim. Bu sabah uyanınca aşağı indim, o anlar aklıma geldi. 'Şampiyon olduk"' dedim. Daha hala farkında değilim. O heyecan ve mutluluk var. 6'da yattım 9'da kalktım ama hala bir enerji var. Bir maç olsa şimdi çıkıp oynarım... Ben Selçuk İnan'ı örnek alıyorum. O 9-10 asist yaptığında Galatasaray şampiyon oluyor."
" 'Keşke Boyko'yu daha önce alsaydık' dedim"
"Buca maçında vuruyorlar vuruyorlar Tolga ağabey kurtarıyor. Çok iyi kurtarışlar yaptı. 'Keşke Boyko'yu daha önce alsaydık' dedim."
"Şenol Güneş'e çok şey borçluyum"
Teknik Direktör Şenol Güneş'e çok şey borçlu olduğunu ifade eden Oğuzhan, "Şenol Hoca'nın oyun anlayışı, beni sahada serbest bırakması ve verdiği özgüven bana çok büyük katkı sağladı" diye konuştu.
"Hedefim Avrupa'nın en büyük takımlarında oynamak"
"Benim hedefim Avrupa'nın en büyük takımlarında oynamak. İlk hedefim Beşiktaş ile şampiyonluktu. Başardım."
"Yabancı konusunda çok şanslıyız"
"Yabancı konusunda da biz çok şanslıyız. Gomez, Sosa, Atiba diğerleri. Çok iyi karakterlere sahipler. Sosa, 'genç yaşına rağmen senden çok şey öğrendim' dedi. Onu çok seviyorum. Çok iyi bir ilişki var aramızda."
Orman: "Oğuzhan'ı Lazio istedi"
Stadyum programına sürpriz yapan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, önemli açıklamalarda bulundu.
Beşiktaş Başkanı Orman, şunları söyledi:
"Oğuzhan ile aramızda inanılmaz bir sevgi bağı var. Oğuzhan, Avrupa'ya gitmek isteyebilir. Bunlar çok normal. Hedefleri olabilir. Ama Oğzuhan, Beşiktaş'tan gidip de X bir ligin X bir takımına gidemez. Gidecekse gitsin Chelsea'ye. O tarzda bir kulübe gitmesi lazım. Potansiyeli de zamanı da var. Mesela Lazio istedi. Ne yapacak Oğuzhan, Lazio'da? İtalya Ligi aşağı düşüyor, Lazio da orta seviye bir takım. Ama Juventus'a gidecekse Beşiktaş da ona elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır"
"Gomez konusunu çok uzatmak istemiyoruz"
Orman, kalıp kalmayacağı belli olmayan Alman golcü Mario Gomez için ise "Beşiktaş araç değil, amaçtır. Biz kalmasını istiroruz çok uzatılacak bir konu değil. Giderse bizden daha çok üzülüyor" dedi.
Program şampiyonluk pastasının kesimi ve Olcay Şahan'ın öz çekimi ile sona erdi...