Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, katıldığı televizyon programında gündemi değerlendirdi. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şampiyonlar Ligi'nde Leipzig ile oynanacak olan zorlu maç öncesinde açıklamalarda bulundu. Başkan Orman, Fenerbahçe derbisiyl

"Leipzig maçı ülkem açısından, ülke puanı açısından önemli. Bu geçen hafta cumartesi yani, oynanan maçla alakalı yoruma girdiğim takdirde maçın önüne geçecek. Çarşamba günü basın toplantımız var. Gündemle alakalı açıklama yapmayı daha doğru buluyorum. Yarınki maça taraftarımızın ve camiamızın konsantre olması daha önemli."

Gözden kaçırmayın

Larin'de son karar Valerien Ismael'in Larin'de son karar Valerien Ismael'in

***

"TÜRK FUTBOLU HERKESE LAZIM"

"Türk futbolu herkese lazım. Bunun marka değerini yukarı çıkarmak herkesin görevi. Artık dilimde tüy bitti söylerken. Beşiktaş'ın başkanının görevi sadece Beşiktaş'a hizmet etmek değil, Türk futboluna da aynı şekilde hizmet etmektir. Herkes için geçerli. Biz burada kurumlarımızla beraber bir aileyi temsil ediyoruz. Bu bir tek başkanlar için değil, spor adamı olarak kendini hissedenler için de geçerli. Bunu aşağı çekmek kolay. Ancak biz kendi sorumluluklarımıza göre hareket etmek zorundayız."

***

"BİZDE ÖYLE BİR ŞEY YOK"

Aşağı ineyim, motive edeyim filan bunlara inanmıyorum. Yöneticilikte kuvvetler ayrılığı var. O takımın bir lideri var, Şenol Hoca. Negredo, Manchester City'de oynarken kulübün sahibi gelip Negredo ile mi konuşuyor? Ben niye konuşayım oyuncularla? Şenol hocayla ilgili alanlara ben girmem."

***

"QUARESMA'YA YAKIŞTIRAMADIM"

"Fenerbahçe maçındaki kırmızı kartı Quaresma'ya hiç yakıştıramadım. Böylesine üst seviyeli oyuncular kendini daha iyi kontrol etmeli ama işte hata yapılabiliyor. Caner Erkin'le de maç öncesi konuştum. Ancak müsade ederseniz bunların cevaplarını Çarşamba günü anlatayım. Futbolcularım, benim ailemin bir parçası. Onlar benim himayem altında. Onlara yapılanlar... Ayıp yani."

***

"LEİPZİG MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ"

"Leipzig güzel bir müsabaka olacak. Beşiktaş kazanmak için çıkıyor. Tabi bu maçtır, her şey olabilir. Sakatlık olabilir, kart olabilir, şanssızlık olabilir. Allah bizi şanslı yapsın. Taraftarımız çok önemli. Şampiyonlar Ligi'nde biz izlenen kulübüz. Herhangi bir olayı sebep olmamız lazım. Maç geç başladığı için iş günü, herkesin kulübüne sahip çıkıp desteklemesi lazım. Kazanacağımıza inanıyorum."

***

"BEŞİKTAŞ UGANDA TAKIMI MI? "

"Beşiktaş 2 sene şampiyon olunca bu sene engellenmesi gereken bir takım oldu. Üzüleyerek söylüyorum bunu. İşte Fenerbahçe maçından sonra diyorlar, "Türkiye için kazandık diye." Ne alakası var? Beşiktaş Uganda takımı mı?" Bunlar maalesef böyle. Bizi aşağı çekmeye çalışacaklardır. Güç birliği yapılabilir. Biz işimizi yapacağız. Kimsenin ne dediği önemli değil. Problem olacağını düşünüyorum."

***

"FENERBAHÇE İLE 110 SENEDİR OYNUYORUZ AMA..."

"Fenerbahçe ile 110 senedir maç yapıyoruz. Allah nasip edecek 110 sene daha maç yapacağız. Leipzig ile bir daha ne zaman oynayacağız bilmiyorum. Kaçan bir şey yok yani. Ülkenin kısır kavgaları da seviyenin düşürülmesiyle beraber, maalesef muhattap olmak zorunda kalıyoruz. Çarşamba günü her şeyin cevabını vereceğiz. Bizi kibirli göstermeye çalışıyorlar ama biz mütevaziyiz."

***

"AVRUPA VE DÜNYADA EN ÇOK KONUŞULAN TÜRK TAKIMI BEŞİKTAŞ"

"Avrupa'da, dünyanın her yerinde en çok konuşulan takım Beşiktaş. Dünyadaki en iyi müslüman takımı da Beşiktaş olarak görüyorum. Beşiktaş bir vitrin kulübü oldu. Oyuncular buraya geldikten sonra Bundesliga, Premier Lig'e gidiyor ve bu beni çok gururlandırıyor. Negredo ve Lens de Beşiktaş'a çok gelmek istediler."

***

"NEGREDO'YU FENERBAHÇE MAÇINDA BEĞENDİM"

"Santrfor al diye yediler beni. Aboubakar'ı niye aldık, bu kadar kira parası veriyoruz, günah değil mi diye böyle durumlar var. Aboubakar Kamerun milli takımıyla Afrika Kupası'nı kazandıktan sonra geldi ve performansını yükseltti. Sonra bonservisini alalım diye baskı yaptılar. Negredo tartışılacak bir oyuncu değil. Kariyeri ve kabiliyetleri tartışılacak oyuncu değil. 30 küsür milyon euro'ya Manchester City'ye transfer olmuş, önemli bir oyuncu. Cenk'i ilk aldığımız zaman, Aboubakar'ı ilk aldığımız zaman genç oyuncu oldukları için konuşabiliriz ama Mario Gomez, Negredo gibi oyuncular için konuşulamaz. Kendilerini kanıtlamış isimler. Fenerbahçe maçında Negredo'yu beğendim. Biraz sabredilmeli. Önünde de Cenk Tosun var ve onu kesmek kolay değil. İyi bir rekabet yaşayacaklar."

***

"YABANCI SINIRLAMASINI BİR ANDA DÜŞÜRMEK ZOR"

"2 sene öncesine dönelim. Türkiye çok iyi yerdeydi de, futbolu muhteşem bir yerdeydi de geri mi düştü? Hayır. Türkiye'deki milli takımın problemlerini sadece sayıya bağlamak doğru değil. Oyuncu yetişmiyor. Teknik adam ihraç edemiyoruz. Hep yurt dışından yetişmiş çocukları getiriyoruz. Üslup, nezaket, futbol içerisindeki zerafet, bunları konuşmadan, çözmeden hareket ediyoruz. Ben o gün de Türk futbolu açısından başa gelebileceklerini anlattım. Bu işten en karlı bizim çıkacağımızı, en büyük zararın Anadolu kulüplerinin göreceğini söyledim. Ancak sınırlamayı 5'ten, 8'den 14'e çıkarmak kolay değil. 14'ten 8'e, 9'a indirmek zor. Elinizde kontratlar varken nasıl aşağı indireceksiniz? Günlük kararlarla verilmemesi lazım."

***

Kaynak: Ntv Spor