Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman güvenlik sebebiyle ertelenen Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin ertelenen gerekçesinin arkasında başka sebepler aramak istemediklerini söyledi.
Fikret Orman Kulüpler Birliği'nin düzenlediği SüperLig A.Ş panelinin çıkışında soruları yanıtladı.

YILDIRIM İLE PEREIRA'NIN KONUŞMASI İÇİN...

Başkan Orman medyaya yansıyan ve Aziz Yıldırım ile Perreira arasında geçen "Galatasaray - Beşiktaş maçından sonra" sözleriyle Galatasaray - Fenerbahçe maçının oynanma tarihinin kastedildiği iddialarına "Böyle bir konuşma aralarında geçip geçmediğini bilmiyorum. Böyle bir uzlaşmanın olmadığını düşünüyorum. Kimsenin keyfine göre ertelenen bir şey değil, terörden dolayı ertelenen bir şey" diye cevap verdi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın açıklamaları şu şekilde: 

"ERTELEMENİN SOMUT ŞEYLERE DAYANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM "

"Hamd olsun Beşiktaş maçında bir terör olayı olmadan oyun oynadık. Ertelemeyle alakalı ise, devletin İçişleri Bakanlığı tarafından bu ertelemenin yapıldığı ifade ediliyor. Böyle bir ertelemenin somut şeylere dayandığını düşünüyorum. Yoksa devlet böyle bir erteleme istemez. Onun için de daha evvelden söylenip, söylenmediği veya bunun arkasındaki spekülasyonlara çok bir şey demek istemiyorum, inanmak da istemiyorum. 3 gün evvel açıklanmış, şöyle yapılmış filan. Bunlar esasında inanmak istemediğim şeyler açıkçası" 

"AZİZ YILDIRIM VERİLEN SÖZLERDEN BAHSEDİYOR "

"Türkiye'deki futbolu yöneten kişiler futbol federasyonudur. Aziz Yıldırım geçen gün yaptığı açıklamada söz verdiklerinden bahsediyor. Biz, tek sözümüzü futbolcularımızdan ve teknik direktörümüzden alıyoruz, şampiyonlukla alakalı kimseden böyle bir söz beklentimiz de yok. Böyle bir konuşma aralarında geçip geçmediğini bilmiyorum. Ama böyle bir uzlaşmanın olmadığını düşünüyorum. Onun ifadesi olabilir ama böyle bir uzlaşma üzerine böyle bir ertelemenin olmadığını düşünüyorum. Kimsenin keyfine göre ertelenen bir şey değil, terörden dolayı ertelenen bir şey "

Fikret Orman son olarak Aziz Yıldırım'a verilen sözlerle neyin kast edildiği sorusunu "Onu muhataplarına sormak lazım" diye cevapladı.